Silvia Kruusmaa • 6. veebruar 2011 kell 13:09

Abilinnapea Taavi Aas teeb linna raha eest valimispropagandat

Tallinna abilinnapea Taavi Aas saatis linna korteriühistutele infovoldikud, milles linnavalitsus on huvitatud paremast koostööst, kuid ühistuliikmed peavad seda valimispropagandaks linna raha eest.

Taavi Aasa allkirja ja Keskerakonna logoga voldik tundub aga infomaterjali saanud Lasnamäel asuvale korteriühistu liikmele otsese valimispropagandana, mis on finantseeritud linna eelarvest.

„Mind pani nördima, et linna raha kasutatakse valimisreklaamiks,“ ütles ühistu liige Delfile.

Ta märkis, et abilinnapea pakkus ka võimalust tulla korteriühistu koosolekule isiklikult kohale. Delfi üritas abilinnapea Taavi Aasalt infovoldikute teemal nädal aega kommentaari saada, ent tulutult.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas märkis Raepressi vahendusel vastuseks Delfis ilmunud kirjutisele, et kohtumised tallinlastega, sealhulgas korteriühistute liikmetega on üks tema tööülesandeid, mis annab olulist informatsiooni korteriühistute igapäevastest probleemidest.

„Näiteks Lasnamäel olen käinud kohtumistel 20 ühistus ja teist samapalju seisab ees. Peamised mured on ikka parkimiskohtade vähesus ja heakord, mis on minu kureeritava linnaplaneerimisameti ja munitsipaalpolitsei valdkonnad,“ ütles Aas.

Aasa sõnul on näiteks Mustamäel seatud linnale kuuluvale maale isiklik kasutusõigus mitmete korteriühistute kasuks, kes seetõttu saavad laiendada oluliselt parkimisvõimalusi.

Aasa sõnul on linnavalitsuse liikmete tegevus avatud ja selle üheks vormiks on kohtumised linnarahvaga, kuhu kutsumiseks kasutatakse erinevaid infokandjaid.

Hetkel kuum