LHV: Nokia aktsia on ebaatraktiivne

Fredy-Edwin Esse, California 14. veebruar 2011, 12:02

Reedel avalikustatud Nokia ja Microsofti koostööleppe järel on teiste seas ka LHV alandanud Soome mobiiltelefonide tootja aktsia hinnasihti ja ennustamas paari rasket aastat firmale.

Järgneb LHV kommentaar:

Symbiani ebaedu ning alles arendamisjärgus olev MeeGo sundisid Nokiat vastu võtma üsna möödapääsmatu otsuse. Mis aga valmistas paljudele turuosalistele ebameeldiva üllatuse, oli Inteliga koostöös arendatava MeeGo edasilükkamine tulevikuprojektiks.

Lansseerimisel oleks väga tagasihoidlik olnud ka MeeGo rakenduste tugi, mis aga võinuks valmistada kehvade müüginumbrite näol pettumuse. Vältimaks järjekordset ebaõnnestunud katset nutitelefonide turul tõsiseltvõetavaks tegijaks saada, otsustati Mircrosoftiga oma riske maandada.

Kuigi esimest Nokia Windows telefoni võime turul näha juba selle aasta lõpus, siis suuremates mahtudes hakkab telefonide müük toimuma Elopi sõnul alles 2012. aastal. Seniks aga tuleb olelusvõitlust pidada Symbianiga, mis peaks tänavu täienema küll mitme versiooniuuendusega, kuid sellele vaatamata muudab puuduliku teenuste toeta Nokia šansid konkurentidele vastu seismisel väga keeruliseks ning ligi 50% seadmete ja teenuste müügituludest genereeriv nutitelefonide segment võib seetõttu kannatada nii käibes kui marginaalides.

Seda, et järgmised kaks aastat saavad ettevõtte jaoks olema rasked, tunnistab ka juhtkond, kes pole seetõttu valmis antud perioodiks finantseesmärke seadma. Kõrge majandusnäitajate määramatus ning surve turuosale nii nutifonide kui ka madalama hinnaklassiga telefonide segmendis muudavad Nokia aktsia meie arvates vähemalt järgnevaks 12 kuuks ebaatraktiivseks.

Säilitame küll Nokia neutraalse soovituse, kuid välja toodud riskid tingivad meie arvates vajaduse hinnata Nokia aktsiat 20%-lise diskontoga sektori keskmise P/E taseme suhtes (13,5x). Võttes arvesse  konsensuse 2011. aasta 0,55 eurost aktsiakasumi prognoosi langetame Nokia õiglase väärtuse 8,5 euro pealt 6 eurole, mis tähendaks kauplemist 11x ettevaatavat kasumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2011, 12:52
Otsi:

Ava täpsem otsing