Total laieneb Venemaale

Fredy-Edwin Esse, California 03. märts 2011, 12:07

Euroopa suuruselt kolmas naftakompanii Total SA on nõustunud ostma 12% osaluse Venemaa gaasitootjas Novatek ja liitub firma Arctic LNG projektiga.

Peaminister Vladimir Putini residentsis antud intervjuus sõnas Totali tegevjuht Christophe de Margerie, et firma maksab osaluse eest umbes 4 miljardit dollarit, vahendab Bloomberg. Prantsuse naftafirma plaanib kolme aastaga suurendada osaluse 19,4%-ni.

Tehing on kasulik mõlemale poolele. Ühelt poolt otsivad suured naftakompaniid Venemaalt võimalusi varude täiendamiseks, samas kui maailma suurim energiatootja vajab välismaist know-how'd arendamaks projekte rasketes piirkondades.

"Tegu on hea tehinguga, millel on potentsiaali," ütles Putin.

Novateki aktsia on viimase kolme kuuga kallinenud üle 30%, mis teeb 12% osaluse väärtuseks 4,9 miljardit dollarit. Seda on rohkem kui firma turuväärtus 2004 aastal, kui Total tegi nurjunud pakkumise 25% osaluse omandamiseks.

Total ostab enda aktsiaid Novateki miljardärist tegevjuhi Leonid Mikhelsoni ja energiakaupleja Gunvor International kaasasutaja Gennadi Timtšenko käest. Esimese sõnul pole neil plaanis enda osalust olulisel määral vähendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2011, 12:08
Otsi:

Ava täpsem otsing