Ettevõtjad Ansipist

1706-aripaev 06. märts 2011, 16:52

Loe, milliseid tugevaid ja nõrku külgi toovad ettevõtjad välja praeguse peaministri Andrus Ansipi kohta. Äripäev küsitles ligi saja suurfirma tippjuhti.

Ahti Kallaste, ASi Eesti Posti juhatuse esimees

Ansip kannab edasi teatud stabiilsust. Tema tugevuseks on, et sellises olukorras valitsuse juhtimine pole sugugi lihtne töö. Võib olla torkasid rahvale silma tema väljaütlemised meedias, kuid see võib olla seotud tema isikupäraga. Sellised laused, nagu „tule taevas appi“ on saanud hüüdlauseteks. Ettevõtet juhtida on selles olukorras lihtsam, teed oma igapäevast rasket tööd ja see, mis ettevõttes toimub, jääb siiski nelja seina vahele. Valitsusjuhina on kogu toimuv  avalikkuse tähelepanu all ja tegutseda tuleb mitmel rindel.

Kristjan Linkov, OÜ Elpa i.e juhatuse liige

Ansipi tugevuseks on see, et ta oskab hästi esineda ja paljudest asjadest rääkida, kuid sisuliselt midagi ütlemata. Ta on hea demagoog. Tema miinuseks on see, et ta pole konkreetselt midagi teinud, istub oma ametipostil ja julgeid asju välja ei ütle. Kõik, mis riigis head juhtub, juhtuks justkui tänu temale ja kedagi teist välja ei tooda. Rahvaga ei räägita, vähe on informatsiooni ja see on nii üldsõnaline, et mingit pilti enda jaoks kokku joonistada on keeruline.

Jaan Luts, AS Tartu Maja Betoontooted juht

Ansipi tugevused on kindlasti sihikindlus, järjepidevus, oskus oma ideid ja tahet läbi suruda ja läbi viia. Ilmselt ka lubadustest kinnipidamine on suures osas tema tugevus. Nõrkuseks võib pidada tema liigset autoritaarsust. Ta võiks natuke rohkem teistega arvestada, kuulata oponente rohkem.

Tarmo Tšernjavski, ASi Hert-Transport juht ja omanik

Ansip on kohati nagu diktaator. Ta on minu arust väike Hitler. Võib-olla on see tema tugevus, aga paljudele läheb see vastupidi korda. Ajab närvi, noh.

Meelis Mitt, AS Baltem juht

Ansipi tugevus on vast see, et ta on suhteliselt hea esindusfiguur, jätab Eestist positiivse mulje. Tõenäoliselt on tal olemas teatud analüüsivõime. Negatiivne on see, et ta teatud olukordades ähvardab inimesi. Ansipit ennast ähvardab liigne enda õigsuses veendunud olemine ja sellega seoses teatud juhtudel teiste mittekuulamine. Eriti on seda olnud näha viimasel aastal: mina tean ja teie ei tea.

Risto Merisalu, OÜ Itella Logistics arendusjuht

Loetlen Ansipi tugevusi: toetub faktidele ja numbritele, tal on hea mälu ja ta suudab välja tuua konkreetseid näiteid. Nõrkuseks, nagu kõigi poliitikute puhul, on see, et ta langeb aeg-ajalt demagoogiasse.

Kuldar Suits, ASi Kuusakoski juhatuse esimees

Ansip on küllaltki kangekaelselt oma rida ajanud ning lihtsast kisa-kärast mitte väga palju välja teinud. Ansip on mõneti tuimalt oma poliitikat ajanud, kas see meeldib või ei, aga see on väärtus.

Hardi Isok, OÜ Ideal juhatuse esimees

Ansip suudab võidukat meeskonda komplekteerida. Suurimaks riskiks on, et ta paneb oma seisukohtadega asjad lukku, ütleb asju, mida hiljem muuta ei saa, näiteks pensionite suurendamise kohta. Me teame ju, milline on Eesti demograafiline olukord…

Andres Kivistik, ASi Viisnurk juhatuse esimees

Ansipi tugevuseks on see, et ta on suutnud valitsust koos hoida kogu tegevuse ajal. Isegi vähemusvalitsus on suutnud hakkama saada. Ansipi nõrkuseks on liigne jäikus mõnes kohas.

Aleksander Terep, ASi Mokter juhatuse esimees

Ansipi tugevuseks on sihikindlus – mis tarvis teha on, see tehakse ikkagi ära. Loba siin ei aeta.

Allan Noor, ASi Amisco juhataja

Ansip on tugeva juhi tüüpi inimene. Nõrk pool on see, et tal on väike konkurents praegu. See ei sunni teda kompromisse otsima ja diskuteerima.

Veikko Vahar, ASi Oilseeds Trade juhatuse liige

Mul ei ole au teda isiklikult tunda, aga Ansipis puudub avalikkusele esinemisel emotsioon või miimika või midagi sarnast, mis minu arvates võib tekitada distantsi osades valijates. Samas on tal olemas kõik tugevused mida üks juht vajab.

Rain Hüva, ASi Viljandi Aken ja Uks juhatuse esimees

Üha rohkem ja rohkem muutub ühiskonnas võtmesõnaks paindlikkus. Kes on paindlikum ja kohanemisvõimelisem, see on edukam. Paindlikkuse üheks alustalaks on oma vigade mõistmine ja vigade tunnistamine. Ehk kui sa oma vigasid ei tunnista, ei saa sa paindlik olla. See on koht, kus Ansip võiks natuke enesekriitiliselt vaadata.
Tema tugevus on kindlasti see, et ei antud järele kriisiaegsele ahvatlusele hakata hoogsalt kasutama reserve ja võtta veel laene ka lisaks. Eks sotsiaalne pahameel oli seepeale ju päris suur. Sellele vastuseismine ei olnud kerge. Võib-olla on see ka suur tugevus, et ei ole tehtud suuri lollusi.

Raimond Lunev, TÜH Haapsalu Tarbijate Ühistu juhatuse esimees

Tema tugevuseks on see, et ta on osanud 6 aastat vastu panna ja kogu seltskonda juhtida ning äri klattida kõik tekkinud probleemid. See on juba omaette väärtus.
Ansipi nõrkuseks on ehk see, et ta on kunagi lubanud midagi, mis ei ole täitunud. Aga need lubadused pole olnud sellised, mis meid rivist välja oleks löönud.

 


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. March 2011, 15:11
Otsi:

Ava täpsem otsing