Silvia Kruusmaa • 4. märts 2011 kell 7:35

"Korruptsioon  otsaette tätoveeritud!"

Äripäev küsis ettevõtjatelt, millised erakonnad võiksid olla koalitsioonis.

Järgnevad ettevõtjate kommentaarid.

Egrit ViitkinASi EKSO juhataja

Mina ei lähe valima, ei ole kellelegi häält kahjuks anda. Minna lihtsalt oma häält ära andma, et võtsin halvimast parima - see pole õige. Halvimast parim on praegu valida IRL või Reform. Keskerakonna juhile Savisaarele on korruptsioon ju otsaette tätoveeritud.

Marja KiristajaASi Ecometal juhatuse esimees, finantsjuht

Ma ei tea, keda Reform enda kõrvale tahab. Ega vist IRL ka neile eriti ei meeldi. Sven Mikser pole oma olemuselt juhina halb, kuid ta on väga suur isiksus. Kas kaks suurt isiksust kokku sobivad, ei tea.

Urmas IngverJõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu tegevdirektor

Vahelduseks võiks olla vasakpoolne valitsus, näiteks sotsid koos IRLiga. Reformi valitsusperiood on väga pikk olnud, kuid maksud pole alanenud, iive kasvanud ega töötus vähenenud.

Arvi LiivikEspaki juhatuse esimees

Sotse küll valitsusse pole vaja. Kui tahetakse, et riigis areng toimuks, siis ilma sotsideta. Olgu valitsuses kas või Keskerakond, kuid sotse pole valitsusse mõtet valida.

Meelis MittASi Baltem juht

See, kui IRL ja Reform ei saaks üle poole häältest ja kolmas osapool valitsuses oleks kas või rohelised. Ehk oleks olemas väiksem kaalukeel, kes hoiaks otsustel pinget peal. Kõige hullem variant oleks, kui Reform ja Kesk heidaks paari. Siis poleks enam mitte mingeid uuendusi oodata, tekiks tardumine. Vasakpoolsed pole mitte midagi uuenduslikku välja pakkunud. Kui seni pole talente Eestist eemale peletatud, peletatakse nad astmelise tulumaksuga kohe eemale.

Jaan LutsASi Tartu Maja Betoontooted juht ja üks omanikest

Tundub, et kõige õigem on ikka IRLi ja Reformi jätkamine, ma ei näe teisi jõude, kes võiks riigitüüri enda kätte võtta. Kolmandaks neile kedagi juurde pole vaja.

Janar TammjärvBarrus ASi juhatuse liige

Võtame sotsialistid ka praegustele lisaks ja siis on hästi küll. Siis on piisavalt arukaid inimesi, et koos hästi otsuseid teha.

Tõnis PlekseppTREV-2 Grupi juhatuse liige

Parim koalitsioon koosneb siiski kahest, mitte kolmest või ühest erakonnast. Paarisrakend töötab paremini. Kriitika ja vaidlused on headeks otsusteks vajalikud.

Tiina SuijaADDINOL Mineralöl Marketingi ärijuht, juhatuse liige

Alati võib ju viriseda ja vinguda, kuid kui vaadata, mis mujal maailmas toimub, siis minu arvates on meie valitsus ikka päris hästi hakkama saanud. Aastaid tagasi vaatasid eestlased unistades Iirimaa poole, et saaks sinna tööle, nüüd pagevad kõik sealt ära.

Rain HüvaASi Viljandi Aken ja Uks juhatuse esimees, Reformierakonna asutajaliige

Ma alustaks sellest, et ütleks, mis ei ole hea variant. Hea variant ei ole diktatuur. On ta punast värvi, kollast värvi või rohelist värvi. Koalitsioonis peaks ikkagi olema kaks-kolm liiget, kes võiks olla enam-vähem ühes suurusjärgus. Et tehtud otsused ei tuleks ühe suure käsul, vaid ikkagi erinevaid aspekte arvestades.

Hetkel kuum