Silvia Kruusmaa • 4. märts 2011 kell 8:07

Kes ministritest sai hästi hakkama?

Tööga pole hakkama saanud rahandusminister, samuti kultuuriminister ja majandusminister. Lang murrab aga pidevalt lahtistest ustest sisse. Aga arvatakse ka täiesti vastupidi.

Järgnevad ettevõtjate kommentaarid.

Jaanus MurakasE-Piima juht

Palju auru läheb tihti erakonna arendamiseks. Majandusminister, põllumajandusminister ja keskkonnaminister on töötanud riiki arendavalt ja riigimehelikult.

Arvi LiivikEspaki juhatuse esimees

Juhan Parts on olnud asjalik majandusminister. Ka sotsiaalminister Hanno Pevkur on suutnud aus olla, tal pole olnud selliseid jamasid, mis eelmistel ministritel.

Urmas IngverJõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu tegevdirektor

Aastaid on räägitud haldusreformist ja meil on ka regionaalminister, kes sellega tegelema peaks, kuid midagi pole toimunud. Regionaalminister peaks olema näoga kohalike omavalitsuste poole ja neid kaitsma, kuid kohalike omavalitsuste ja teede raha on vähendatud.

Aleksander TerepMokter ASi juhatuse esimees

Eesti suhtes pole oma tööga hakkama saanud rahandusminister Jürgen Ligi. Ta on küll euro toonud, kuid oma ülesannetega pole ta hästi hakkama saanud.

Raimond LunevTÜH Haapsalu Tarbijate Ühistu juhatuse esimees

Minu meelest on kaitseminister Aaviksoo fantastiline inimene. Ta on niigi pikk mees, aga ta on teistest ministritest kompetentsilt pea jagu üle ka.

Meelis MittASi Baltem juht

Ministritest tõusevad rohkem esile need, kes ei saanud kuigi hästi hakkama, need on kultuuriminister Laine Jänes ja majandusminister. Parts ei kuula ettevõtjaid üldiselt, räägib küll, et kuulab, aga kui konkreetsete ettevõtjatega kokku saab, on puha üldine jutt. Osa asju ei liigu mitu aastat edasi.

Teet SoormTalleggi juhatuse esimees

Põllumajandusminister on väga hästi oma tööga hakkama saanud. Soovin, et ta jätkaks ministrina. Ligi on hästi hakkama saanud, ta on teinud rasket tööd ajal, kui oli vaja kulusid kokku tõmmata. Tean, mis on kulude kokkutõmbamine ettevõttes, müts maha, et Ligi on sellega hakkama saanud.

Arli OkasOÜ Texor juhatuse esimees

Mulle on silma paistnud näiteks Lang. Ta pidevalt murrab lahtistest ustest sisse.

Martin ArulaToftan ASi juht

Arvan, et majandusminister Juhan Parts on Eesti majandusse ja ekspordi arendamisse suhtumises OK. Enamik ministreid on aga poliitilised, järjekorranumbrijärgsed ametikohad. Praeguse valitsuse edu võti paremate otsuste taga on paraku ainult nende pikaealisuses - isegi loll õpib lõpuks, eriti veel majanduskriisi surve all.

Hetkel kuum