Reformil valitsuses kaks uut nägu

Alyona Stadnik 24. märts 2011, 00:00

Reformierakonna peasekretäri Kristen Michali sõnul on ministrite nimed paigas ning laupäeval arutatakse koalitsioonilepingut.

"Andrus Ansip on peaminister, Urmas Paet välisminister, Hanno Pevkur sotsiaalminister, Jürgen Ligi rahandusminister, Rein Lang kultuuriministri kandidaat, justiitsministri kandidaat on Kristen Michal, keskkonnaministri kandidaat on senine riigikogu aseesimees Keit Pentus, riigikogu aseesimehe kanditaat on Laine Jänes," kinnitas Michal.

Reformierakonna juhatus leidis, et senisest keskkonnaministrist Jaanus Tamkivist võiks saada riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees. Reformierakonna fraktsiooni aseesimeeste kandidaatideks kinnitas juhatus Remo Holsmeri ja Valdo Randpere.

"Need on kandidaadid ja juhatus kinnitas erakonna volikogu, kes vaatab üle koalitsioonilepingu teksti. Laupäeval kell 15.00 langetame otsuse, kas kiidame heaks või alustame läbirääkimisi," erakonna peasekretär.

Seejärel sõlmitakse leping. Michal arvas, et leping sõlmitakse alles siis, kui riigikogu kokku tuleb. "Tava on selline, et kõik riigikogu liikmed, kes ametisse asuvad, kirjutavad lepingule alla," täpsustas Michal.

Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) leppisid eile kokku, et erakondadele kuuluvad ametikohad riigikogus ja valitsuses ei muutu.

IRLil head nimed varuks. IRL avalikustab oma ministrikandidaadid laupäeval pärast erakonna volikogu istungit. Seda kinnitas ka IRLi esimees Mart Laar pärast eilset erakonna eestseisuse koosolekut.

IRLi poliitikasekretäri Margus Tsahkna sõnul on ei ole nende ministrite nimed paigas.

"Nädala lõpuks kutsume veel kord fraktsiooni liikmed kokku ja siis toimub volikogu," lausus Tsahkna. Ta lisas, et eile nad ei arutanud midagi ning laupäeval või pühapäeval võetakse otsus vastu.

"Meil on väga head nimed ministrite koha peal," nentis Tsahkna, kuid ta ei tahtnud öelda, kes seal valikus on.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing