Indrek Kald • 30. märts 2011 kell 14:42

Ansip sügisel: hinna tõus on lauslollus

Peaminister Andrus Ansip ägestus mullu oktoobris valitsuse pressikonverentsil Eesti Energia Jaotusvõrgu hinnatõusu taotluse peale, nimetades seda nahaalsuseks ja lauslolluseks.

"Kust kohast saab kellelgi tulla idee tõsta jaotusvõrkudele tasu siis 18,6 protsenti või mis ta iganes oli? Mis on juhtunud? 20 protsenti! Kas torm avas kellegi silmad või? Kas ettevõttes üldse ei teata, missugune see tehniline seis on jaotusvõrkudes või? Minu meelest täiesti mõeldamatu niisugune hinnatõusu küsimine üleüldse," kritiseeris Ansip toona.

"Ei saa mina siis sõltumatule institutsioonile – konkurentsiametile, öelda, mida tema selle taotlusega tegema peab, aga nii palju, kui mina elektrihinna kujunemisest aru saan, nii palju ma oma väljendustes võin ka kasutada. Ma arvan, et selline küsimine, see oli nahaalsus, lauslollus ja ma loodan, et sinna see jääbki," jätkas peaminister.

Mullu suvel teatas Eesti Energia Jaotusvõrk, et taotleb kehtivate võrgutasudega võrreldes keskmiselt 18,8%-list hinnatõusu. Konkurentsiamet kinnitas septembris, et hinnatõus pole põhjendatud ning pärast Ansipi kriitikat oktoobris loobus energiafirma hinnatõusu plaanist.

Hetkel kuum