GE ehitab USA suurima päikesepaneelide tehase

Rait Rebane 07. aprill 2011, 20:23

Ühendriikide suurim konglomeraat General Electric teatas täna, et plaanib ehitada USA suurima päikesepaneelide tehase, mis peaks tööd alustama 2013. aastal.

General Electricu täna avaldatud teate kohaselt plaanib ettevõte investeerida Ühendriikide suurima päikesepaneelide tehasese ehitamisesse 600 miljonit dollarit. GE hakkab tootma sama tüüpi paneele, mis teeb maailma suurim tootja First Solar.

Samuti teatas GE täna, et on suutnud luua senisest märgatavamalt efektiivsemad päikesepaneelid.

„Olen kindel, et me suudame pakkuda konkurentsivõimelist hinda ning lähitulevikus suudame hindasid suruda ka allapoole,” teatas GE taastuvenergia üksuse asepresident Vic Abate.

Ettevõte ei täpsustanud, kuhu tehas ehitatakse, kuid Abate sõnul luuakse 400 uut töökohta. Tehase tootmisvõimsus on toota aastas 400 megavati väärtuses päikesepaneele, millest piisav voolu tagamiseks 80 000 majapidamises. Võrdluseks toodab First Solar sel aastal 2300 megavati väärtuses päikesepaneele.

Samas usuvad analüütikud, et General Electricu suurus, tootmiskogemus ning investeerimisvõimalused võivad hakata survestama First Solari ja teiste tootjate tulemusi.

„Konkurents antud sektoris saab uue tähenduse,” teatas Yahoo Financile LG Electronicsi analüütik Aaron Chew, „suured tootjad tulevad turule ja see pole hea väiksematele.”

Täna keskpäevaks on First Solari aktsiahind kukkunud 1,58 protsenti 148,21 dollarini, General Electricu aktsiahind on langenud 1,36 protsenti 20,27 dollarini. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2011, 20:23
Otsi:

Ava täpsem otsing