Sirje Rank • 15. juuni 2011 kell 7:06

Abipaketist võib tulla kopsakas lisaarve

Saksamaa tagant surutud plaanist kaasata Kreeka abipaketti ka erasektori võlausaldajad võib tulla kopsakas lisaarve, kuni 20 miljardit eurot.

Sellise hoiatuse edastas euroala rahandusministritele Euroopa Komisjon.

Raha võib vaja minna Kreeka pankade rekapitaliseerimiseks, kui reitinguagentuurid sellise lahenduse suuremal või vähemal määral pankrotiks klassifitseerivad, kirjutab leht.

Kui Euroopa Keskpank selle järel enam Kreeka võlakirju tagatisena ei aktsepteeri, võib vaja minna ka täiendavat rahareservi Kreeka pankade likviidsuse tagamiseks. Ministreid on hoiatatud, et sellisel juhul tuleb võib-olla asendada Kreeka tagatisvara, ca 70 miljardit eurot.

„Kui te kõigest hoolimata üritate võlakoormat vähendada ja tekitate pankroti riski, tuleb teil rahastada kogu Kreeka majandust,“ hoiatas Prantsuse keskpanga juht Christian Noyer.

„Kokkuvõttes näivad kulud kasud üles kaaluvat,“ ütles tulevane Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi.

Täna kirjutas agentuur Bloomberg, et kõnelused Kreeka teise abipaketi üle, mis loodeti lõpetada tuleva nädala Ülemkoguks, võivad erinevate nägemuste pärast erasektori kaasamiseks venida juulisse. Eile Brüsselis erakorraliselt kohtunud rahandusministrid mingile läbimurdele ei jõudnud. Uuesti tullakse kokku 19. juunil, päev enne ministrite korralist kohtumist.

Nüüd on lootused euroala esimese pankroti vältimiseks Saksamaa kantsleri Angela Merkeli ja Prantsusmaa presidendi Nicolas Sarkozy kohtumisel sel reedel.

Hetkel kuum