Väinu Rozental • 21. juuni 2011 kell 5:21

Ekspert: Kreeka abi edasilükkamine kannab korrastavat sõnumit turgudele

Advokaadibüroo Sorainen juristi Andres Tupitsa sõnul kannab Kreekale 12 miljardi euro suuruse abi edasilükkamine korrastavat sõnumit pigem turgudele kui Kreeka valitsusele.

Ühelt poolt on rahandusministrite samm selge sõnum Kreekale, et laenu tingimused on täitmiseks, samas rahaturu jaoks on sõnum sama, kuid teise rõhuga ehk Euroopa ei põleta raha Kreekas iga hinna eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui aasta tagasi EFSM Kreekale abi andsid, siis oli see abi tollal tingimuslik - nähti ette ulatuslik privatiseerimine, riigi rahanduse korrastamine ning Kreekal võimalus näidata, et soovib laenu tingimusi täita," märkis Tupits.

Kui poliitikute kommentaarid on vaoshoitud ning pisendavad abipaketi edasilükkamise mõnel juhul lausa niinimetud tehniliseks probleemiks, siis sõltumatud kommenteerijad näevad selles üsna üksmeelselt karmi näpuvibutust, et Kreeka peab kärpeid ja erastamisi väga tõsiselt võtma.

Euroala rahandusministrid lükkasid eilehommikul edasi otsuse Kreekale 12 miljardi euro suuruse abi andmise kohta, kuna enne oodatakse riigilt uute kärbete tegemist.

Hetkel kuum