Andrus Suklese istung kuulutati kinniseks

Kadrin Karner 16. august 2011, 12:52

Harju maakohtus algas täna kohtuistung ärimees Andrus Suklese üle, keda süüdistatakse oma endise äripartneri Tullio Libliku tapmisele kihutamise katses.

Süüdistatava kaitsja Küllike Namm taotles 10. augustil tehtud avalduses istungite kinniseks kuulutamist seoses arutlusele tulevate delikaatsete isikuandmetega, vahendas ERR.ee.
 
Kannatanu esindaja vandeadvokaat Maria Mägi sõnul on tema kaitsealuse seisukoht, et avalikkuse huvides oleks, et see istung oleks avalik, sest menetletava teo puhul on tegemist ründega põhiseadusliku korra vastu ja olulise põhiõiguse riivega.
 
Kohus otsustas Sulklese kaitsja taotluse kohtumenetluse huvides rahuldada, kuivõrd tegemist on lühimenetlusega ja sellisel puhul oleks osaliselt kinnise, osaliselt avatud istungi korraldamine komplitseeritud. 

Tänaseks on istung lõppenud, asja menetlus jätkub 26. augustil kinnises menetluses.

Varem on Äripäev kirjutanud, et Suklesele esitatud süüdistuse kohaselt maksis Sukles mullu augustis oma endise äripartneri tapmise toimepanemise eest ettemaksuna 1000 eurot ja andis tapmise täideviijale sihtmärgi fotod ning muu teo täideviimiseks vajaliku informatsiooni. Ülejäänud summa pidi tapja saama pärast teo täideviimist.

Tapmiseks palgatu tegi politseiga koostööd ning kuriteoplaan jäi realiseerumata politseiametnike sekkumise tõttu.

Eelmise aasta septembris Äripäevale antud intervjuus kinnitas Sukles, et tema Tullio Libliku mõrva tellinud ei ole. "Mina ei ole mitte midagi tellinud. Ausõna, ei ole! Ma ei saa üldse aru, kust sellised kahtlustused on tekkinud. Selle 10 000 krooni (Sukles sai Tullio Libliku maltsaks ja limukaks sõimamise eest 10 000 krooni trahvi; selle otsuse on ta ringkonnakohtus vaidlustanud – toim) pärast ei hakka ma ju 15 000 krooni kellelegi maksma. See oleks ju nonsenss," ütleb Sukles toona.

Kuigi Liblik ja Sukles olid varem head semud, jooksis must kass nende vahelt läbi pärast seda, kui Hirvepargi rajoonis hakati riburada pidi kortereid müüma ning raha teenima.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. August 2011, 12:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing