Kadrin Karner • 2. september 2010 kell 4:19

Sukles: Reiljan võis saada Liblikult 1,5 mln pistist

Ettevõtja Andrus Suklese kinnitusel võis Tullio Liblik maksta Villu Reiljanile 1,5 miljonit krooni pistist.

Ettevalmistavas intervjuus tuli Sukles lagedale jahmatava väitega, et sel ajal, kui ta veel Liblikuga koostööd tegi, maksid nad 2005. aastal poolteist miljonit krooni pistist Villu Reiljanile, et Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) annaks Libliku ja Suklese Virtsu tuulepargi projektile maksimaalse eurotoetuse ning KIKi lubatud viiest miljonist kroonist anti jagajale väidetavalt tagasi poolteist miljonit krooni.

Suklese sõnul eraldas KIK projekti toetuseks viis miljonit krooni ning lõpliku otsuse allkirjastas Villu Reiljan ning rahast jõudis temani tegelikult ainult 3,5 miljonit, sest Liblik viis ülejäänu enda sõnul Reiljanile tagasi.

"No selle kohta võib öelda, et tegelikult on tegemist ilge vale ja laimuga – ei rohkemat! Küllap ta teab seda ise ka. Aga kahju on, et kui kaks ärimeest lähevad omavahel tülli, siis igasuguseid vahendeid valimata üritatakse teist mustata ja seal tõepoolest ei ole enam midagi mõistuslikku," nimetas Villu Reiljan Suklese väidet alusetuks valeks.

"Liblik ütles Suklesele – no Villu Reiljanile viin selle raha? No täpsustame, et seda ikka ütles Sukles, et Liblik on talle seda öelnud. Minu andmetel ei ole Liblik Suklesele seda kunagi öelnud," täpsustas vandeadvokaat Maria Mägi, kes on Libliku kaitsja ka maadevahetuse kohtuprotsessil.

Hetkel kuum