Suklese kohtumenetlus sai läbi

Kadrin Karner 31. august 2011, 15:53

Eile jõudis Harju maakohtus lõpule Andrus Suklese üle peetav kohtumenetlus, milles Suklest süüdistati äripartneri Tullio Libliku tapmisele kihutamise katses. Kohus kuulutab otsuse välja 7. oktoobril.

„Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus taotles kohtult Andrus Suklese karistamist 4 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistusega, millest lühimenetluse tõttu arvatakse maha üks kolmandik. Järele jääb 3 aastat, millest 3 kuud kuuluksid reaalselt ja 2 aastat 9 kuud tingimisi ärakandmisele kolmeaastase katseajaga,“ ütles Äripäevale riigiprokuratuuri avalike suhete juht Kadri Tammai.

Tullio Libliku advokaat Maria Mägi ütles eile saadetud e-kirjas, et Suklese kohtuasja puhul on tegemist väga tõsise juhtumiga, mida ei saa pisendada ärimeeste omavaheliseks tüliküsimuseks. „Kriminaalsete sepitsuste ärilise vaidlusena eksponeerimine on paljusid eksitanud. Tegelikult ei ole Max Kinnisvara siiani esitanud Saarte Investeeringu vastu ühtegi nõuet,“ kirjutas Mägi.

Libliku advokaat märkis, et usaldame kohut ja loodame õigele ja õiglasele kohtuotsusele.

Riigiprokuratuur süüdistab Suklest tapmisele kihutamise katses ning kohtuasja menetleti lühimenetluses. Süüdistuse järgi maksis Sukles mullu augustis oma endise äripartneri Libliku tapmise eest ettemaksuna 1000 eurot ning andis tapmise täideviijale Libliku fotod ning kuriteoks vajaliku informatsiooni. Ülejäänud summa pidi tapja saama Sukleselt pärast kuriteo täideviimist, märkis süüdistus.

Tapmiseks palgatud mees tegi politseiga koostööd ning Suklese kuriteoplaan ebaõnnestus politseinike sekkumise tõttu. Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus on varem märkinud, et Suklese tegutsemise ajendiks oli omakasu ning tingitud tülist äripartneri Liblikuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. August 2011, 16:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing