Silvia Kruusmaa • 22. august 2011 kell 9:57

Eesti ja Soome toetavad Venemaa liitumist WTOga

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Eestil ja Soomel Euroopa Liidu küsimustes ühised eesmärgid ning paljuski kattuvad seisukohad.

„Panustame ühes Soomega koostöösse näiteks Läänemere strateegia ning digitaalturu arendamisse. Samuti peame tähtsaks ELi siseturu senisest paremat tervikuna toimimist,“ lisas Paet.

Välisminister Urmas Paet ning Soome väliskaubanduse ja Euroopa asjade minister Alexander Stubb rääkisid Euroopa Liidu edasisest laienemisest, olukorrast maailma majanduses ning Venemaa liitumisest Maailma Kaubandusorganisatsiooniga (WTO). Stubb ja Paet kõnelesid veel maailma majandusolukorrast ning Kreeka abipaketiga seonduvast.

Välisminister Paet ütles, et Euroopa võlakriisi edasise süvenemise ja laienemise ärahoidmiseks on oluline kõikide liikmesriikide panus. „Kriisi edasise laienemise vältimiseks tuleb viia ellu rangeid rahanduslikke ja struktuurseid reforme,“ ütles Eesti välisminister.

Ka väliskaubandusküsimustes on Eestil ja Soomel palju ühiseid huvisid. „Eesti ja Soome toetavad Venemaa liitumist Maailma Kaubandusorganisatsiooniga (WTOga) nii pea kui võimalik. Venemaa ühinemine WTOga annab ettevõtjatele äritegevusel rohkem kindlustunnet,” lisas Paet.

Euroopa Liidu edasisest laienemisest kõneldes olid Stubb ja Paet ühel meelel, et ELil tuleb toetada ja aidata neid Euroopa riike, kes on valinud demokraatia ja ühendusele lähenemise tee. „Järgmine liituja võiks pärast Horvaatiat olla Island. Kuid edasine laienemine peaks aset leidma Lääne-Balkanil, nii tuleb alustada liitumiskõnelusi Serbiaga,“ lausus välisminister Paet.

 

Hetkel kuum