Alyona Stadnik • 24. august 2011 kell 8:33

Kilk kahtleb rikaste lisamaksus

Ettevõtja Rein Kilk kahtleb Prantsusmaal ja USAs kerkinud idees kehtestada rikastele lisamaks.

"Nende jõukamad ongi jõukamad, meie mõistes sama jõukad kui umbes Eesti riik," kommenteeris ta Prantsusmaa ja USAs tehtud ettepanekut kehtestada ühekordne maks riigi kõige jõukamatele elanikele.

Kilgi sõnul on meie olukord  siiski natukene erinev. "Kui me paneme Eesti kõik maksud kokku, siis on meil Euroopas üks kõige kõrgemaid maksukoormusi," märkis ta. Ei oska öelda, kas ühekordse maksu kehtestamine annaks midagi, lisas Kilk.

Eesti üks eripära on tema sõnul see, et meil on väga selge maksusüsteem erinevalt Ameerikast ja osaliselt ka Euroopast. "Meil on hästi lihtne maksusüsteem, mujal maailmas on väga palju maksu varjamise võimalusi. Eestis neid ei ole ja minu teada ei ole ka viimasel kümnendil mingeid skeeme püütud ka välja mõelda. Maksud makstakse ära ja ongi kõik," rääkis suurettevõtja.

Kilgi sõnul peame arvestama, et Ameerikas tuleb tuludeklaratsiooni täitmiseks võtta juurde advokaat või selle ala spetsialist, kes aitab dokumenti täita ja makse optimeerida. "Meil sellist asja ei kasutata. Teised riigid võiks võtta Eestilt eeskuju, mitte nii palju nuputada, vaid vaadaku meie maksusüsteemi," märkis ta.

Prantsusmaa ja kogu Euroopa rikkaim naine – kes oli hiljuti kriitikatormis maksudest kõrvalehoidmise eest – Liliane Bettencourt teatas eile, et tahab raskel ajal olla oma riigiga solidaarne. Ta kirjutas alla ettepanekule kehtestada ühekordne maks riigi kõige jõukamatele elanikele. Sama üleskutse on teinud ka USA miljardär Warren Buffett. Seetõttu küsib ka Äripäev Eesti kõige jõukamatelt, kas meiegi võiks kehtestada ühekordse maksu rikkaimatele elanikele.

Hetkel kuum