Anne Oja • 26. september 2011 kell 15:36

Ilves püüdis Timo Soinit veenda kreeklasi toetama

Euroala majandus- ja finantsolukord, julgeolekupoliitika ning suhted naabritega olid peamised teemad president Toomas Hendrik Ilvese kohtumisel Eestis töövisiidil olnud Soome parlamendi väliskomisjoniga, mida juhib Põlissoomlaste liider Timo Soini.

“Riikide vastutustundlik, et mitte öelda konservatiivne finants- ja majanduspoliitika, eranditeta kõigis euroala maades meie ühiste reeglite täitmine ning solidaarsus kriisiriikidega – need on hoiakud, mida me praegu vajame, et kindlamale pinnale jõuda,” rõhutas president Ilves pressiteate vahendusel.

Ilvese sõnul on mõistagi suurim vastutus kriisiriikidel enestel, ent samas pole kahtlust, et tugipakett nende toetamiseks tuleb vastu võtta. Soome parlament hääletab Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) asjus 28. septembril, Eestis on see samuti praegu riigikogu arutluse teema.

“Küsimuse all on olukord küll ka üksikutes riikides, aga laiemalt räägime me ju usaldusest euro ja kõigi euromaade vastu, mille eelduseks on euroala oskus ja tahe oma probleeme lahendada edukalt, kiiresti ja kestlikult,” ütles Ilves.

Hetkel kuum