Indrek Kald • 27. september 2011 kell 8:38

Ligi: anname raskustes riikidele aega, mitte raha

Rahandusminister Jürgen Ligi rõhutas täna riigikogu ees, et Euroopa stabiilsusfond EFSF ei anna riikidele mitte raha, vaid aega.

"See raha on garantii vormis ja selle garantii alusel saavad riigid aega, /.../ et üle elada see aeg," ütles Ligi ERRi teatel. "Meie ei lähe otseselt oma raha neile andma, me anname neile väga tingimuslikud garantiid, et nad saaksid oma puudujääke rahastada ja oma võlgadest välja tulla," lisas ta.

Ligi rõhutas, et Eesti ei saa võtta Euroopa võlakriisi ajal ükskõikse kõrvaltvaataja ning jänest sõitja positsiooni. "Tegu on Euroopa ja kogu maailma majanduse kõige põletavama murega ning meie nõusolekuta jääks see lahendus sündimata," ütles rahandusminister.

Riigikogus läks täna esimesele lugemise Euroopa stabiilsusfondis EFSF osalemise eelnõu, millega Eesti lubab garanteerida kahe miljardi euro ulatuses raskustes riikidele antavaid laene.

EFSFi maht on kokku 440 miljardit eurot. Ilma teiste riikide garantiideta oleks võlakriisis riikidel finantsturgudelt raha laenata kallis.

Hetkel kuum