Hansson võidust: lootus oli küll

Kadrin Karner 12. oktoober 2011, 00:00

"No mul oli lootus küll, aga kas oli ootuspärane… Ma arvan, et ma teadsin, et võitlus on väga tasavägine," vastas Hansson küsimusele, kas ta ootas võitu.

Hanssoni arvates on Eesti Panga presidendina tehtavatest muutustest vara rääkida.

"Meil on praegu oma uues rollis eurosüsteemis Frankfurdis vaja mitte ainult seda poliitikat ellu viia, mida teeme juba väga hästi, vaid ka asuda Eesti seisukohti järjest rohkem avaldama. Samuti on vaja muuta süsteemi avatumaks ja püüda ajada mõningaid majanduspoliitilisi spetsiifilisi Eesti asju," rääkis ta.

Ühtegi kindlat isikut, keda Hansson oma meeskonnas Eesti Pangas näha tahaks, ta eile esile ei toonud. "Uued asepresidendid on väga tugevad ja mul on hea meel, et saan nendega koos töötada," lisas ta.

"Hanssoni tugevus on tema teoreetiline taust ja tema väga suur rahvusvaheline kogemus. Ta on olnud Eestis rasketel aegadel ja toetanud meie rahapoliitika ülesehitamist," iseloomustas Hanssonit Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.

Sutt kaotas keskpanga vastu huvi. Hanssoni konkurent Andres Sutt ütles, et võistlus käis siiski esikoha peale ning teine koht ei mängi rolli. Küsimusele, kas ta võtaks vastu Hanssoni kutse asuda tööle Eesti Panka, vastas Sutt: "Eesti Pank on minu jaoks läbitud etapp ja presidendi koht oli ainuke, mis mind huvitas."

Hanssonile soovitas Sutt, et ta jääks Eesti Panga presidendina nõukogule esitatud platvormi juurde. "Kui ta suudab selle ellu viia, ma arvan, on Eesti Pank saanud endale väga hea presidendi."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 19:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing