Anne Oja • 16. oktoober 2011 kell 9:05

Bussiettevõte Harjumaa Liinid tõstis palku

Transpordi Ametiühing ja ATKO bussiettevõtete gruppi kuuluv Harjumaa Liinid jõudsid sel nädalal kokkuleppele firma Harjumaal tegutsevate töötajate töö- ja palgatingimustes ning bussijuhtide palk tõuseb.

Sõlmitud kollektiivleping suurendab töötajate turvatunnet, aga toob ka väikese palgatõusu madalama palgaga bussijuhtidele, teatas ametiühing.

Kollektiivlepingu peamiseks väärtuseks peavad bussijuhid lisatasude täpset fikseerimist kollektiivlepingus, mis garanteerib rikkumisteta töö korral suurema palgakindluse ja võib kohati kaasa tuua ka sissetulekute suurenemise. Kuigi palga põhitariifi tõusu uus kollektiivleping ei sisalda, vaatavad bussijuhid lootusrikkalt üleriigiliste palgaläbirääkimiste poole, mis peaks tooma lähiajal palgatõusu ka ATKO grupi bussijuhtidele.

Sel aastal on ATKO sõlminud uued kollektiivlepingud veel Viljandis ja Kohtla-Järvel. Kõnelused on toppamas Pärnus ja Põlvas, kus peamiseks erimeelsuseks on palgaküsimus. Läbirääkimisi pole seni peetud ATKO Valga ja Jõgeva üksustes.

Hetkel kuum