Kasum kasvas 65%

Romet Kreek 27. oktoober 2011, 09:33

SEB Eesti üksuste kolmanda kvartali puhaskasum kasvas aastaga 64,8 protsenti, 23,9 miljonile eurole, teatas pank.

SEB tegevustulud ulatusid kolmandas kvartalis 32,9 miljoni euroni (31,2 mln 2010. aasta kolmandas kvartalis) ning tegevuskulud 16,1 miljoni euroni (17,4 mln 2010. aasta kolmandas kvartalis). Laenukahjumite eraldisi vähendas pank 2011. aasta kolmandas kvartalis 6,9 miljoni euro ulatuses (2010. aasta samal perioodil vähenesid laenukahjumite eraldised 0,7 mln euro ulatuses).

„Aasta algusest hoogsalt kasvanud ettevõtete äriaktiivsus hakkas kolmandas kvartalis vähenema. Ettevõtete finantsseis on tugev, kuid valmidus uusi äriprojekte algatada on hetkel madalam kui veel paari kvartali eest,“ kommenteeris SEB Panga juhatuse esimees Riho Unt. „Eesti peamistel eksportturgudel on näha kiiret kindlustunde vähenemist ning see mõjutab kindlasti lähikvartalitel Eesti eksportööre. Hetkel eksportööride äri kasvab veel jõudsalt ning Eestis tegutsevate ettevõtete valmisolek uue kriisiga hakkama saamiseks on oluliselt parem kui 2007. aastal. Kolmandas kvartalis oli soodne hetk laenuintresside lukustamiseks ja mitmed suurettevõtted seda ka kasutasid. Erasektori aktiivsuse jahtumist on kompenseerinud riik ja riigi osalusega ettevõtted. Samuti on olnud keskmisest suurem laenuaktiivsus põllumajandussektoris.“

SEB laenu- ja liisinguportfell on aastases võrdluses vähenenud kahe protsendi võrra, mis on turu üldist vähenemist arvestades hea tulemus. Vastupidiselt laenuportfellile on SEB-s hoitavate hoiuste jääk kasvanud aastases võrdluses 18 protsenti, millest eraisikute hoiused on kasvanud 14 ja juriidiliste isikute hoiused 20 protsenti.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. October 2011, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing