Alyona Stadnik • 30. november 2011 kell 14:15

Michal: kohtutäiturid võiksid olla noblesse oblige

Justiitsministeri Kristen Michali sõnul sõltub kohtutäiturite maine sellest, millise eetilise hoiaku nad võtavad ühiskonnas segadust tekitavate lugude suhtes ja kas nad sellest tulenevalt õpivad ja käituvad oma ameti vääriliselt ka tulevikus.

"Olen ka varem olnud arvamusel, et avalikkusel on tähtis roll erinevate negatiivsete ilmingute vähendamisel ja tulevikupraktika kujundamisel. Nii, et siin saan vaid maksu- ja tolliametiga nõustuda ja tunnustada neid Äripäeva tunnustamise eest," kommenteeris Michal.

Maksuamet tunnustas Äripäeva aumärgiga selle eest, et on avaldanud artikleid kütuseturul toimuvatest pettuseskeemidest, samuti kohtutäiturite tegevuse kohta maksuarvestuse süsteemse petmise ja võlgade tasumise kahepalgelisuse paljastamisel ning kullaäris toimuvate pettuste kajastamisel.

"Ka Justiitsministeeriumis on mitme järelevalvemenetluse hulgas käimas järelvalvemenetlus kohtutäiturite üle juhtumis, millele juhtis meie tähelepanu Äripäev. Seega usun, et moraalne tunnustus ajakirjanikele on igati kohane, olgu see siis kütusepetturite paljastamise või muu valupunkti kajastamise eest," märkis Michal.

Küsimusele, kuidas võiks kohtutäiturid oma mainet paranda, vastas Michal, et nende maine paranemine sõltub tulevikus kahest asjast. "Millise eetilise hoiaku nad võtavad ühiskonnas segadust tekitavate lugude suhtes ja kas nad sellest tulenevalt õpivad ja käituvad oma ameti vääriliselt ka tulevikus," selgitas Michal.

"Mida ma isiklikult väga loodan, sest nagu öeldakse noblesse oblige, (toim. kohustus olla väärikas oma päritolu tõttu) nii on ka nende ametis teatud küsimustega – oma töised rahaasjad peavad selgitatavad olema," sõnas Michal.

Justiitsministeerium on teinud ja kavatseb jätkata järelevalvet nende tegevuse üle ja puuduste korral sekkuda. "Lisaks oleme tänaseks ümber korraldanud ka avalike nõuete jagamise, et mõne ametniku ja täituri vahelisel eelissuhted ei saaks olla korruptsiooniriskiks. Lähitulevikus hakkame ka selliste nõuete jaotamise hindama nende töö tõhusust," märkis Michal.

 

 

 

Hetkel kuum