Swedbank: Baltikal vaja taas lisaraha?

Raivo Sormunen 05. detsember 2011, 14:42

Swedbank toob oma värskes Baltika aktsaiaanalüüsis välja, et rõivakaubanduskett võib järgmise aasta alguses vajada taas lisaraha.

Panga sõnul on Baltika finantsseis jätkuvalt raske ning analüüsi kokku pannud Risto Hunt arvab, et ettevõte on praeguseks teise aktsiaemissiooniga kaasatud vahendid juba ära kulutanud (Baltika sai III kvartalis aktsiaemissiooniga investoritelt juurde 3 miljonit eurot). „Neljandaks kvartalis prognoositud positiivne rahavoog peaks parandama Baltika likviidsust, kuid järgmise aasta algus võib tulla taas nõrk ning ettevõte võib vajada taas lisaraha,“ märgitakse analüüsis.

Swedbanki sõnul tuli Baltika hiljuti välja oma detailse kolmanda kvartali vahearudega, mis kinnitas panga oletust, et ettevõtte nõrga kasumlikkuse taga on prognoositust suuremad tööjõukulud. Sellest tingitult pidi pank tõstma Baltika kuluprognoose.

Positiivse poole pealt on Swedbank toonud välja Baltika üllatavalt tugeva novembrikuu müügikäibe (5,1 miljonit eurot, 4% enam kui aasta eest).
Selle baasil tõstis pank Baltika neljanda kvartali käibeprognoosi 13,8 miljonilt 15,1 miljoni euroni.

Kokkuvõttes alandas Swedbank Baltika aktsia hinnasihti 0,53 eurolt 0,46 euroni, kuid jättis aktsiale ostusoovituse, sest väärtpaberi praeguselt hinnatasemelt (0,355 eurot) on hinnasihini tõusta umbes 30%.

Viimati alandas Swedbank Baltika hinnasihti kuu eest, mil see toodi 0,67 eurolt 0,53 euroni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2011, 11:06
Otsi:

Ava täpsem otsing