Alyona Stadnik • 6. detsember 2011 kell 14:28

Politsei: elamisloa saanud allilmategelane on käitunud hästi

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) välismaalaste talituse juhi Liis Valki sõnul  ei ole endale elamisloa ostnud allilmategelase Alexander Kharkovskiy senine käitumine andnud põhjust talle Eesti viisa või elamisloa andmisest keeldumiseks või selle kehtetuks tunnistamiseks.

Tänane Eesti Päevaleht kirjutab sellest, et elamisloa sai isegi allilmategelane Alexander Kharkovskiy. Teda tuntakse selle järgi, et tal on kriminaalne taust. Tänavu märtsis väljastas politsei- ja piirivalveamet mehele elamisloa viieks aastaks.

"Elamisloa taotluste menetlemisel teeb PPA kodakondsus- ja migratsiooniosakond koostööd erinevate asutustega. Isikute tausta kontrollimiseks konsulteeritakse kindlaks määratud tingimuste esinemise korral ka kaitsepolitseiametiga. Otsuse elamisloa andmiseks, pikendamiseks, keeldumiseks ja kehtetuks tunnistamiseks on pädev langetama ainult PPA kodakondsus- ja migratsiooniosakond," selgitas Valk, kuidas on võimalik, et elamisloa on saanud kriminaalse taustaga allilmategelane ja kuidas kontrollitakse inimeste tausta.

Arvestades kõrgendatud avalikku huvi Alexander Kharkovskiy suhtes, teavitame, et nimetatud isik on enne elamisloa taotlemist Eestit külastanud viisa alusel ning seega on tema tausta kontrollitud mitmeid kordi ja erinevate asutuste poolt. Isiku senine käitumine ei ole andnud põhjust talle Eesti viisa või elamisloa andmisest keeldumiseks või selle kehtetuks tunnistamiseks, lisas Valk.

 

 

 

Hetkel kuum