Anne Oja • 14. detsember 2011 kell 13:19

SEB koondas vaikselt 60 inimest

SEB koondas vaikselt juba 60 töötajat, selgub töötukassa 2011. aasta koondamishüvitiste statistikast.

SEB personali ja koolituse divisjoni direktori asetäitja May-Liis Veinjärv selgitas koondamisi jaepanganduse üleminekuga seniselt maakondlikult juhtimissüsteemilt regioonipõhisele struktuurile.

"Selle tulemusena jäi erinevaid otsustustasandeid vähemaks ja pangast lahkus mitmeid juhte. Muudatuse eesmärgiks oli soov tuua otsustustasand kliendile lähemale, mistõttu on regionaalsetel juhtidel suurem otsustusõigus kui senistel maakondlikel kontoritel," kommenteeris Veinjärv.

"Efektiivsuse suurendamine on toimunud ka teistes valdkondades ja suuremad muudatused on selle aastaga tehtud. Masskoondamisi plaanis pole. Nagu kõikidel ettevõtetel on ka meil lähiaastatel kulud ja tõhusus kõrgendatud tähelepanu all," lisas Veinjärv.

Septembri alguses SEB koondamistest ostesõnu ei rääkinud. „Kulude vähendamine on üks võimalus tulude suurendamiseks ja seetõttu ei ole kulude teema ettevõtluses kunagi laualt maas. Euro kasutuselevõtt vähendas pankade tulusid ja meie oleme seda kompenseerinud kulude vähendamisega,“ vastas SEB jaepanganduse valdkonna juht ja juhatuse liige Eerika Vaikmäe-Koit Äripäeva järelpärimisele koondamiste kohta.

„Konkurents panganduses on väga tihe, mistõttu tulude suurendamine pole eriti lihtne, seega tuleb konkurentsis püsimiseks teha tööd pigem kuludega,“ lisas Vaikmäe-Koit toona.

Swedbankist, mille kavandatavad massilised koondamised eile veebiuudistes laineid lõid, on aasta algusest novembri lõpuni koondamisega sule sappa saanud vaid 18 inimest. Neile on koondamishüvitis töötukassast juba välja makstud.

Rootsi panganduskontsern Swedbank plaanib veel tänavu kasumlikkuse säilitamiseks koondada 600 inimest, neist 300 Balti riikides. Septembri seisuga töötas Swedbankis kokku 16 800 inimest, neist 2600 Eestis. Balti riikides oli Swedbanki palgal 6600 inimest. Mitut Swedbanki Eesti üksuse töötajat koondamisplaan puudutab, pole veel teada, vahendas eile ERRi uudisteportaal.

"See on restruktureerimisplaanist, mille me kuulutasime välja oma kolmanda kvartali majandusaruandes," rääkis Swedbanki investorsuhete juht Johannes Rudbeck Bloombergile. Tema sõnul on koondamisplaani peamiseks eesmärgiks vähendada tuleva aasta kulusid.

Nordea avaldas koondamisplaanid juba augustis, kuid lisas, et koondamised ei puuduta Eestit. Selleks ajaks oli teada, et Swedbank müüb kulude kokkuhoiuks oma jaeäri Venemaal. 

Hetkel kuum