Anne Oja • 4. september 2011 kell 12:01

Kulude teema pole iial laualt maas

Kulude vähendamise teema pole pankadel ega ettevõtluses tervikuna kunagi laualt maas, ütles SEB jaepanganduse valdkonna juht ja juhatuse liige Eerika Vaikmäe-Koit.

Pankade vajadust kulusid vähendada ja tulusid suurendada kommenteerib Eerika Vaikmäe-Koit.

Kulude vähendamine on üks võimalus tulude suurendamiseks ja seetõttu ei ole kulude teema ettevõtluses kunagi laualt maas. Euro kasutuselevõtt vähendas pankade tulusid ja meie oleme seda kompenseerinud kulude vähendamisega. Oleme sellel aastal teinud olulisi samme, suurendamaks SEB kuluefektiivsust ja sellest on võitnud nii pank kui ka kliendid. Näiteks suutsime väikeste ja keskmiste ettevõtete krediidiprotsessi optimeerida viisil, mis lühendas ühe taotluse läbivaatamise aega seniselt 7 päevalt 2-3 päevani.

Konkurents panganduses on väga tihe, mistõttu tulude suurendamine pole eriti lihtne, seega tuleb konkurentsis püsimiseks teha tööd pigem kuludega. Efektiivsust ei saa samas tõsta kliendirahulolu arvelt.

Pikas perspektiivis toob tulude kasvu kaasa usalduslik ja vastastikku kasulik kliendisuhe. Näiteks SEB sellekevadine kampaania, kus rentisime väikekaupmeestele soodustusega kaarditerminale tõi esialgu pangale kaasa rohkem kulusid, kuid usume, et edaspidi võidab lisaks kaubandussektorile sellest aktsioonist ka SEB kliendiportfell. Kaks kolmandikku SEB erakliente kasutab arvelduspakette, mis tähendab, et igapäevapanganduse teenused on neile tasuta.

Hetkel kuum