27. detsember 2011 kell 8:34

Malaisia firma peaks nagu Bond Lotuse hülgama

James Bond loobus pahadega võitlemiseks Lotuse sportautodest 30 aastat tagasi. Nüüd ütlevad investorid, et 15 aastat tagasi kuulsa automargi omandanud Malaisia firma peaks Bondi eeskuju järgima.

Malaisia autofirma Proton Holdings ostis Lotuse 1996. aastal ja pole 15 aasta jooksul veel firmat kasumisse viia suutnud. Ilmselt ei juhtu see enne 2014. aastat, kirjutab Bloomberg. Nüüd on aga tekkinud olukord, kus riigi hallatav firma võidakse ise juppideks lüüa ning investorite sõnul on just nüüd õige aeg mõelda Lotus Group Internationali müügist.

“Lotuse müük oleks loogiline samm,” ütles HwangDBS Investment Managementi portfellihaldur Gan Eng Peng Bloombergile. “Proton ja Lotus ei ole hea paar. Nad tegutsevad erinevates turusegmentides, seda nii geograafilises kui ka toote mõttes.”

Senise lootusetult Porschele ja Ferrarile konkurentsi üritada pakkunud Lotus on suutnud mingigi olulise automaailmas säilitada tänu aastakümnete pikkusele kogemusele osata toota ülikergeid autokeresid.

Gani sõnul on sellegipoolest Lotusel vaja oluliselt suurema ja rahvusvahelisema autotootja toetust kui Proton seda on, et püsida elus sektoris, kus näiteks Saab Automobile on juba pankrotti taotlenud.

Endise Ferrari juhtkonna liikme ja praeguse Lotuse tegevjuhi Danny Taner Bahari sõnul suudab ta firma 2014. aastaks kasumisse viia, juhul kui finantstugi firmale püsib.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California, Anu Jõgi

Hetkel kuum