• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  20 000 venelast Eestisse peole

  Eesti hotellides on käes aasta töörohkeim aeg, toad on välja müüdud ning suured venekeelsed aastavahetuspeod tulemas.

  EASi andmetel oodatakse Eestisse sel aastavahetusel vähemalt 20 000 Vene turisti, iga vene turist jätab meie riiki keskmiselt 310 eurot.
  Eesti hotellid on vene turistide ootel, sest lähipäevadel saabub siia aastalõppu tähistama kümneid tuhandeid idanaabreid. Paljud hotellid on korraldanud venemaalastele, keda on külastajatest kuni 95%, venekeelse aastavahetuse programmi koos Ded Morozi ja Snegurotškaga.
  Laulasmaa Spa müügiosakonna juhataja Kaisa Mailendi sõnul tuleb põhiklientuur aastavahetuseks nende hotelli Venemaalt, ent on ka kohalikke inimesi ning mõned turistid Rootsist. „Enamus aastavahetuse külalistest on venekeelsed. Kokku mahub peole alla 300 inimese, tänase seisuga on Venemaalt aastavahetuseks peole tulemas üle 100 inimese. Ausalt öeldes veelgi populaarsem aeg on vene jõulud jaanuari alguses ja selleks ajaks on kohti isegi raskem saada,“ ütles ta.
  Vene turismifirmad pakuvad aastavahetuse paketti Toila spaasse, neljapäevase paketi hind algab 339 eurost, mille sees on ka aastavahetuse peo maksumus.Toila spaa müügijuht Merike Kivisaar-Sander ütles, et 85% hotelli külastajatest on aastavahetusel ja uue aasta alguses Vene turistid.
  „Kuna külastajad on aastavahetusel valdavalt Venemaalt või vene keelt kõnelevad eestimaalased, siis on ka meie programm venekeelne,“ ütles Kivisaar-Sander.Toila spaa restoranis Mio Mare on aastavahetuse pidu seekord Odessa stiilis, peopileti hind 125 eurot. Kivisaar-Sander ütles, et Vene turistid hindavad väga spaa protseduure, nad on neist väga teadlikud ning broneerivad juba varakult aja.
  Meriton Grand Conference & Spa hotelli vene turu müügijuht Sergei Drobjatski sõnul on hotell aastavahetusel täis ning enamus külastajatest on Vene turistid. Aastavahetuse peole mahub kokku umbes 530 inimest.
  „Meil on kahes suures saalis aastavahetuse üritus ja see on vene keeles. Pakutakse meelelahutust, mängivad bändid, lapsi lõbustavad klounid, esinevad artistid ja loomulikult on rikkalik aastavahetuse buffet ja pakutakse ka šampanjat. Kell 22 näidatakse ekraanilt Vene presidendi Dmitri Medvedevi aastavahetuse kõnet, kell 24 saavad külalised vaadata meie presidendi kõnet.“
  Radisson Blue Hotel Olümpia müügi- ja marketingijuht Vitali Makejev ütles, et nende aastavahetuse programm on vene keeles ja suunatud Vene turistidele. Radisson Blue Hotel Olümpias on aastavahetusel maskiball, peopileti hind on 120 eurot, lastele 60 eurot.
  „Programm toimub kahes kohas, nii restoranis Senso kui ka konverentsisaalis. Kokku võtame aastavahetuse peole vastu 530 inimest,“ ütles Makejev. Ta lisas, et kokku on hotellis 390 tuba. Nii eelmisel aastal kui ka sel aastal jääb hotellis vabaks ca 10 tuba.
  „Võib öelda, et hotell on peaaegu täis. Kui maja täitumus on üle 95%, siis on see väga hea tulemus,“ ütles Makejev. Võrreldes eelmise aastaga on Makejevi sõnul Vene turiste vähem, kuid sellel on lihtne põhjendus.
  „Detsembri lõpus, jaanuari alguses esineb Tallinnas maailmakuulus tsirkus Cirque du Soleil. Kuna delegatsioon on päris suur ja nad kõik ööbivad Radisson Blue Olümpias, siis neljandik ehk peaaegu 100 tuba on nende käsutuses,“ selgitas ta.
  Makejevi sõnul pakub Tallinn pakub head alternatiivi neile, kes otsivad vaatamisväärsusi, kes tahavad kultuuri nautida ning jalutada vanalinnas.„Tallinn pakub väga häid šoppamisvõimalusi, üks müügiargument on kindlasti jaanuari alguses toimuvad allahindlused. Transport on samuti läinud paremaks, näiteks Estonian Air tegi mitu tšarterlendu,“ rääkis Makejev.
  Vene turismifirmad reklaamivad aastavahetuse pidu restoranides Peppersack, Maikrahv, Olde Hansa, Beer House, Baieri Kelder, jt. Hinnad jäävad keskmiselt 110-140 euro vahele.
  Restorani Peppersack müügijuht Kristin Bezborodkina ütles, et nende restoran neljal korrusel mahutab kokku ligi 400 inimest, neist 200 on ostnud aastavahetuse peo koos paketiga. „Tundub, et sel aastal on külalisi rohkem, paljud Vene turistid broneerisid koha juba suvel. Samamoodi hakatakse järgmise aastavahetuse peopakette broneerima juba uue aasta alguses,“ ütles ta.
  Bezborodkina sõnul ootavad ja hindavad Vene turistid Eestis olles eelkõige sõbralikke inimesi, muinasjutulist Tallinna vanalinna, oma osa on nostalgial, heal söögil-joogil ja šoppamisel.
  Kuna sel aastal oodatakse Eestisse rekordarv Vene turiste, teeb lennufirma Estonian Air varem teatatud kuue lisalennu asemel koguni üheksa lendu Moskvasse ja tagasi. Ühe suuna hind Tallinnast Moskvasse algab 66.92 eurost ja Moskvast Tallinnasse alates 64.87 eurost.
  Moskvaga rongiühendust pidav Go Rail on teatanud, et 31. detsembril ja 3. jaanuaril käigus erirong.
  EASi prognoos:  
  *Aastavahetuseks ootame vähemalt 20 000 vene turisti*Kokku 2011. aastaks eeldame vähemalt 200 000 vene turisti*Vene turist jätab Eestisse keskmiselt 310 eurot. Võrdluseks, soome turist jätab Eestisse 180 eurot, kuid vene turist viibib siin kauem 
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Ajakirjanik: kuidas helistada Härra või Proua Pärnumaale?
Kui maavalitsused on kadunud ja omavalitsuste liit ei toimi, siis kuidas ja kellega peaks võimalik investor, ettevõtja või välispartner suhtlema, kirjutab ajakirjanik Kalev Vilgats Pärnumaa näitel.
Kui maavalitsused on kadunud ja omavalitsuste liit ei toimi, siis kuidas ja kellega peaks võimalik investor, ettevõtja või välispartner suhtlema, kirjutab ajakirjanik Kalev Vilgats Pärnumaa näitel.
S&P 500 ja Nasdaq tõusid neljandat päeva järjest
Tugevate kvartalitulemuste ootuses alustasid Nasdaq Composite ja S&P 500 nädalat tõusuga, vahendab Yahoo Finance.
Tugevate kvartalitulemuste ootuses alustasid Nasdaq Composite ja S&P 500 nädalat tõusuga, vahendab Yahoo Finance.
Baltic Agro Machinery saab uue juhi
Alates 11. oktoobrist juhib Baltic Agro Machinery ASi Marek Tamm, kes vastutab müügi-, teenindus- ja varuosade äritegevuse eest ettevõttes.
Alates 11. oktoobrist juhib Baltic Agro Machinery ASi Marek Tamm, kes vastutab müügi-, teenindus- ja varuosade äritegevuse eest ettevõttes.
Reformierakond vandus Keskerakonnale alla
Reformierakond jälgis pühapäeval valimistulemusi Nordic Hotel Forumis. Erakonna linnapeakandidaat Kristen Michal tunnistas veel enne keskööd, et ootab tulemusi ärevusega.
Reformierakond jälgis pühapäeval valimistulemusi Nordic Hotel Forumis. Erakonna linnapeakandidaat Kristen Michal tunnistas veel enne keskööd, et ootab tulemusi ärevusega.