Indrek Kald • 10. veebruar 2012 kell 10:53

Vaata maksumaksja vaenlase ja sõbra tiitli nominente

Maksumaksjate liit otsustas, kes on tänavu maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli nominendid.

Teisipäeval, 14. veebruaril kuulutab maksumaksjate liit Rahvusraamatukogus välja 2011. aasta maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli saajad.

Maksumaksja vaenlase nominentideks on esitatud:1. Riigikogu koalitsioon maksukoormust suurendavate seadusemuudatuste eest (tulumaksutagastuse piiramine, aktsiisitõusud, erimärgistatud kütuste kasutusala piiramine), 2. Peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Jürgen Ligi ja sotsiaalminister Hanno Pevkur selle eest, et olid vastu töötuskindlustusmaksete vähendamise ettepanekule, 3. Tallinna linnavolikogu ja linnavalitsus eesotsas linnapea Edgar Savisaarega maamaksumäära tõstmise eest, ettevõtjavaenuliku reklaamimaksu kogumise korra kehtestamise eest ja Tallinna Televisiooni eelistamise eest lasteaedadele, 4. DASA-nimelised erakondade sihtasutused, millele anti riigieelarvest 900 000 eurot, kuigi seda lubavat seadust ei ole veel menetlemagi hakatud, 5. Maksu- ja tolliamet ebaseaduslike maksukontrolli meetodite eest (ähvarduskirjad, ebavajaliku teabe nõudmine, maksutagastustega venitamine jms), 6. Kohtutäiturid, kes näitasid oma maksukäitumisega halba eeskuju kõikidele maksumaksjatele.

Maksumaksja sõbra nominentideks on esitatud:1. Riigikogu koalitsioon maksukoormust vähendavate seadusemuudatuste eest (müügimaksu ja paadimaksu kaotamine, tasemekoolituse kulude maksuvabastus, lähetuse majutuskulude maksuvabade piirmäärade kaotamine, metsamaterjali maksustamise soodsam kord, kodualuse maa maksuvabastus 2013. aastal, tulumaksumäära langetamine 2015. aastal), 2. Tallinna linnavolikogu ja linnavalitsus eesotsas linnapea Edgar Savisaarega kodualuse maa maksuvabastuse eest 2012. aastal, 3. MTÜ Kodaniku Hääl ja liikumine Maha Tallinna TV – raha lasteaedadele, mis on eeskujulik näide toimivast kodanikualgatusest, 4. AS Eesti Statoil, kes julge ja eeskujuliku maksumaksjana vaidlustas kohtus Tallinna müügimaksu, 5. Eesti Omanike Keskliit ja Eesti Kinnisvarafirmade Liit, kes tulid välja algatustega vähendada eraisiku üüritulude maksukoormust.

Maksumaksjate liidu kinnitusel võivad kõik huvilised esitada veel nii sõbra kui vaenlase kandidaate, samuti ettepanekuid täiendavate tiitlite andmiseks või mõne olulise sündmuse muul moel äramärkimiseks.

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja MaksuMaksja ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2000 liikme.

Hetkel kuum