Kadri Jakobson • 31. mai 2012 kell 10:26

Ligi: ÄP valetab, öeldes, et valetan

Vabariigi valitsuse pressikonverentsil pühendas rahandusminister suure osa ajast Äripäeva sarjamisele. Muu hulgas ütles Ligi, et Reformierakonna äripartner Remo Tiigirand pole variisik, vaid on pakkunud turuhinnaga erakonnale teenust.

Muu hulgas ütles Ligi, et Reformierakonna äripartner Remo Tiigirand pole variisik, vaid on pakkunud turuhinnaga erakonnale teenust.

"Ei olnud minu jutu põhiteema, kellele kuulub Reformierakonna kaubamärk.ÄP valetab kui ta ütleb, et mina valetan," ütles Ligi, kelle sõnul on Äripäev teda tänases lehes personaalselt süüdistanud.

Äripäev kirjutas tänases ajalehes, et Ligi väide oli vale, kui ta Kanal 2le antud intervjuus ütles, nagu oleks Äripäev kirjutanud Reformierakonna kaubamärgi ja Reformierakonna logo firmasse kantimisest. Äripäev pole kirjutanud Reformierakonna kaubamärgist ega logost, vaid kirjutas Reformierakonnaga seotud kaubamärkidest, milleks on muu hulgas Reformikiri ja Paremad Uudised. 

„Kogu see asi leiab vastuse kohtus. Ei ole Reformierakonnal varjatud annetust Remo Tiigirannalt, ei ole Remo Tiigirand keegi muu kui ettevõtja - ta pole variisik, tal pole probleeme oma kontodega ja ta pole olnud Reformierakonna toetaja. Rõhutan, see inimene ja see firma on pakkunud turuhinnaga Reformierakonnale teenust, nii nagu turumajanduses asi käib. Mingit logo, kaubamärgi, mida iganes mahaparseldamist pole olnud,” rääkis Ligi valitsuse pressikonverentsil.

Hiljem tuli Ligi Äripäeva juurde tagasi. „Nad ei saa pidama ka, kui nad lollusi kokku kirjutavad. See on Äripäeva stiil. Kirjutavad jama kokku, laimavad ja ei saa pidama. Miks peaks nii käituma? Ei saa aru,” seletas ta. „Hämar Šveits, hämar toetaja, kes varjab end selle nime taha. Üldises kontekstis püütakse näidata, et poliitika on meil ostetav. See oli äärmiselt valus, äärmiselt vastik ja mulle, kui erakonna aseesimehele äärmiselt šokeeriv. Olen täiesti kindel, et avalikkus ahhetas – jälle, kui palju nad võivad? Me peame selle ära klaarima, meil pole varjatud annetusi. Ma ei saa panna kätt südamele ja öelda, et need, kes teevad pangaülekandeid, tegid seda oma raha arvelt,” rääkis Ligi.

Ta lisas, et Eesti riigis on poliitikute ja ajakirjanike vahel keskmiselt avameelsem suhe ja seda peaks hindama. „Kui nokkimiseks läheb, siis kuskil on piir. Me peame selle ära klaarima - meil pole varjatud annetusi. Kui tuleb konkreetne süüdistus, siis tuleb sellele vastata,” ütles Ligi.

Hetkel kuum