Sirje Rank • 5. juuni 2012 kell 9:17

"Euroopa peaks appi tulema"

Hispaania eelarveminister  Cristobal Montoro sõnul peaksid Euroopa institutsioonid appi tulema Hispaania pankade stabiliseerimiseks.

See on esimene kord, kui Hispaania tunnistab välisabi vajadust, vahendas agentuur Bloomberg.

Hispaania pankade rekapitaliseerimiseks pole vaja "ülemäära suurt" rahasüsti, ütles Montoro intervjuus Hispaania raadiole.

"Seepärast on väga oluline, et Euroopa institutsioonid avaneksid ja aitaksid meil selle summa saavutada, kuna me ei räägi siin astronoomilistest summadest," lisas ta.

Hispaania peaminister Mariano Rajoy on korduvalt väljendanud seisukohta, et euroala alaline päästemehhanism ESM peaks saama panku rekapitaliseerida otse.

Banco Santanderi juht Emilio Botin ütles eile, et Hispaania pankade probleemid aitaks lahendada 40 miljardit eurot Euroopa vahenditest.

Saksamaa on aga seisukohal, et ESMist abi saamiseks tuleb abi anda riigile, mis saab selle pankadele edasi suunata. 

Montoro avaldas toetust pangaliidu ideele, lisades, et euroalal valitsusjuhid peaksid sellise liidu kuu lõpus toimuval Ülemkogul heaks kiitma.

Montoro jäi kindlaks Hispaania valitsuse seisukohale, et riik tervikuna ei vaja abipaketti, kuna tehniliselt ei ole see võimalik. Riik on selleks liiga suur.

Hetkel kuum