Kristi Malmberg • 2. oktoober 2012 kell 10:33

Ligi: Kreeka vormelirada minu heakskiitu ei saa!

Rahandusminister Jürgen Ligi kinnitas täna riigikogu ees esinedes, et kindlasti ei anna ta heakskiitu Kreeka vormeliraja ehitusele, pealegi on tegu barbaarse spordialaga.

Kreeka valitsus eraldas vormeliraja ehituseks peaaegu 30 miljonit eurot, vahendas eile agentuur Bloomberg. Kreeka arenguministri sõnul tuleb rada Kreeka suuruselt kolmanda linna Patrase lähistele Xalandritsasse. Tulevikus loodetakse sellel võõrustada ka vormel-1 etappi.

Bloombergi andmetel maksab raja ehitamine 94,6 miljonit eurot, ülejäänud osa maksavad erainvestorid.

Keskerakondlane Tarmo Tamm küsis tänasel järjekordsel ESMi arutelul riigikogus selle kohta rahandusminister Jürgen Ligilt. "Selle aasta II kvartalis oli Kreeka riigi majanduslangus miinus 6,2%, samal ajal Kreeka riik sellesama summa ulatuses, mis me täna eraldame nende abipakettidega, selle 30 miljoni euro eest hakkab ehitama autoringrada! Kust te annate selle veendumuse meile, et see raha läheb õigesse kohta ja selle raha me saame tagasi?" küsis Tamm.

Ligi märkis, et ta ei taha vormeliraja uudist hästi uskuda, aga on selle kohta juba informatsiooni küsinud. "Ma tean, et mul kuskil meilboksis on mingi vastus. Minu poolt ei tule ühtegi heakskiitu ühelegi motospordikulule. Aga see on minu isiklik veendumus. Ma tean, et ma sellega riivan miljoneid Eesti motofänne. Minu arust on tegemist barbaarse spordialaga," rääkis Ligi.

Lisaks vormelirajale eraldas Kreeka valitsus 44,4 miljonit eurot toetust veel kahele projektile. Toetust saab klaaspaneele valmistava tehase ehitus Põhja-Kreekas ning ühe Kreetal asuva luksushotelli moderniseerimine ja laiendus, teatas esmaspäeva õhtul Kreeka arenguministeerium. Kokku peaksid need projektid juurde looma 800 töökohta.

Nimetatud kolm on esimesed kokku seitsmest projektist - igaüks väärt umbes 50 mln eurot - , mis rahastamisprobleemide ja Kreekas tänavu toimunud valimiste tõttu edasi lükkusid, vahendas Bloomberg.

Hetkel kuum