Ave Lepik • 4. oktoober 2012 kell 13:42

Tallinn karmistab äripindade kasutusnõudeid

Teravnenud huvi Tallinna vanalinnas tegutsevate äriettevõtete teenuste pakkumise eetilisuse vastu ajendas kesklinna valitsust kokku kutsuma nõupidamise, et seada äripindade kasutusse andmisel piiranguid nn põhiteenuse juurde pakutavate lisateenuste osas.

"Asi oleks lihtne, kui valitsus seadusandjana muudaks seadusandlust ning sätestaks üksikasjalikult, mida näiteks tähendab toitlustuse mõistes baar, mida tähendab restoran, mida tähendab meelelahutusasutusena klubi jms," vahendab kesklinna valitsuse avalike suhete nõunik Kerttu Rakke pressiteates. "Kahjuks aga võtaksid seadusemuudatused aega ning piirangute loomine Eesti Vabariigis kehtivas erakordselt liberaalses majanduspoliitikas ei oleks lihtne. Seepärast püüame leida võimalusi, kuidas seada piiranguid nõnda, et vältida äripindade kasutajatega hilisemaid kohtulikke vaidlusi."

Rakke kirjutab pressiteates, et kesklinna valitsus on otsustanud suurendada järelvalvet juba tegutsevate äriettevõtete tegevuse suhtes, et koostöös politseiga fikseerida võimaliku õigusrikkumised ning nende olemasolul alustada kas äripinna üürilepingu ülesütlemisi (kui tegemist linnale kuuluva äripinnaga) või teha äriettevõtetele hoiatusi konkreetsete äripindade osas kehtivate kannete kustutamiseks äriregistris. Samuti pöörame tähelepanu, et äriettevõtete tegevusega kaasnev reklaamialane tegevus ei oleks agressiivne ega häiriks linnakodanikke.

"Kõik see muudab kindlasti linnale kuuluvate äripindade kasutusse andmise keerukamaks ning oluliselt töömahukamaks. Samuti võib see kaasa tuua toitlustusvaldkonnas tegutsevate ettevõtjate pahameele – lisakontrolli peavad ju läbima ka need ettevõtjad, kelle tegevuse kõrvalteenustel pole eetilisi probleeme," vahendab Rakke kesklinna valitsuse seisukohti ja lisab, et kesklinna valitsus on kindel, et need sammud on vajalikud, sest nii võidab linna ja riigi maine ja lõpptulemusena loodetavasti kogu ühiskond.

Eilne ETV saade Pealtnägija keskendus Tallinna vanalinnas Müürivahe tänaval mõni nädal tagasi avatud Amsterdam Gentleman´s Clubile, mis sisult on striptiisiklubi. Tallinna linna kodulehe järgi on linnavalitsus andnud neile kuuluvad äriruumid, üldpinnaga 164,6 m², viieks aastaks firma Geleador kasutusse. Üürihinnaks on 12,03 eurot/m², pluss kõrvalkulud. Rendieesmärgiks on toitlustamine.

Hetkel kuum