Ave Lepik • 4. oktoober 2012 kell 7:49

Transiidikeskus kosub veelgi tänu Mitsubishile

Transiidikeskus loodab eriti head viimast kvartalit, sest tuleval nädalal läheb teele esimene konteinerrong Mitsubishi autoosadega, mis on suure koostööprojekti algus.

Transiidikeskuse AS Muuga konteinerterminal käitles tänavu septembris 19 049 TEU'd (TEU on 20-jalase konteineri tingühik) konteinereid. Selle aasta üheksa kuuga kokku käideldi 172 652 TEU'd, mis on 19,4% enam kui möödunud aasta samal perioodil.

“Viimases kvartalis on oodata konteinerkäibe veelgi suuremat kasvu, sest uute klientidega on käivitunud mitu uut projekti," ütles Transiidikeskuse AS juhatuse esimees Erik Laidvee. "Suurim on kindlasti koostöö algus Mitsubishiga – siin jäime konkurentsis naaberriikidega lõpuks peale. Esimene konteinerrong Mitsubishi autode tootmiseks vajalike koostisosadega väljub meie terminalist Kaluuga suunas järgmisel nädalal.”

Transiidikeskuse Muuga üldkaubaterminal käitles üheksa kuuga kokku 453 155 tonni üldkaupu, mis on 3% enam kui möödunud aasta samal perioodil. Transiidikeskuse AS  aasta üheksa kuu kaubakäive kokku oli 2 027 159 tonni, mis on 2% enam kui möödunud aastal.

Transiidikeskuse AS on Eesti spetsialiseeritud konteiner- ja üldkaubaterminalide operaator Muuga sadamas. Transiidikeskuse AS operaatorfirmad käitlesid 2011. aastal kokku 2 650 000 tonni erinevaid kaupu. Konteinerkaupade käive kasvas 2010. aastaga võrreldes 30% võrra.

Hetkel kuum