8. november 2012 kell 14:17

Nordecon taas kasumlik

Kolmandas kvartalis mulluse kahjumi kasumiks pööranud Tallinna börsi ehitusfirma Nordecon suutis viimase nelja kvartali kokkuvõttes samuti kasumisse tõusta ning näidata kolme aasta parimat kvartalit.

Toomas Lumani kontrolli all olev ehitusfirma teenis kolmandas kvartalis 54,13 miljonit eurot müügitulu, mida on 10,8% rohkem võrreldes mullu sama perioodiga.

Nordeconi koondkasum küündis 2,17 miljoni euroni, pärast mullust 0,55 miljoni euro suurust kahjumit. Tegu firma parima kvartaliga viimase kolme aastaga jooksul.

Firma käive ületas LHV prognoositud 52,5 miljonit eurot ning ka kasum oli LHV 1,9 miljoni eurosest prognoosist parem. Swedbank ootas käibeks 55,1 miljonit eurot ning prognoosis kasumiks 2,88 miljonit eurot.

Nordeconi sõnul oli põhitegevuse kasumlikkuse taastamisel määrav tähtsus ehitusturu langusperioodist 2010. aastal alustatud kontserniüleste kokkuhoiumeetmete rakendamisel, kontserni restruktureerimisel ning sisemiste tööprotsesside ja -jaotuse tõhusamaks muutmisel.

Kuigi üldine olukord Eesti ehitusturul on mahtude kasvuga 2011. aastast selgelt paranenud, nõuab saavutatud töö tulemuslikkuse säilitamine või tõstmine endiselt tõsiseid jõupingutusi, et maandada kasumlikkust mõjutada võivaid negatiivseid asjaolusid, kirjutas firma juhtkond vahearuandes.

Nordeconi juhtkond juhib jätkuvalt tähelepanu, et pikaajaliste lepingute puhul toimub kasumi realiseerimine järk-järgult vastavalt projekti valmiduse edenemisele terve lepinguperioodi vältel.

Kontserni ettevõtete poolt sõlmitud ehituslepingute teostamata tööde maht seisuga 30.09.2012 oli 146,07 miljonit eurot, mis on 6% vähem võrreldes aastataguse perioodiga.

Nordecon on suutnud võrreldes eelmise aastaga suurendada hoonete segmendis äri- ja korterelamute teostamata tööde ning rajatiste segmendis vee- ja kanalisatsioonitrasside ning keskkonnaehituse teostamata tööde mahtusid.

2012. aasta III kvartali lõpu seisuga töötas kontserni emaettevõttes ja tütarettevõtetes kokku keskmiselt 789 inimest. Nendest insenertehniline personal (ITP) moodustas 372 inimest.

Kontserni 2012. aasta 9 kuu tööjõukulud koos kõikide maksudega moodustasid 11,83 miljonit eurot, mis on 12% rohkem, kui eelmise majandusaasta võrreldaval perioodil.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum