Raivo Sormunen • 19. november 2012 kell 10:13

Riskiinvestor John Paulson on jätkuvalt kullausku

Riskifondijuht John Paulson on jätkanud kolmandas kvartalis oma varanduse hoidmist säravas metallis, nähtub USA Väärtpaberijärelevalve SEC paberitest.

Riskifond Paulson & Co kontol oli septembri lõpu seisuga 21,8 miljonit SPDR Gold Trust kullafondi osakut ehk täpselt samapalju kui kolm kuud varem. Tänu kulla hinnatõusule hindas fond kvartaliga kullaosakud üles 3,39 miljardilt 3,75 miljardi dollarini.

Paulson, kes on hetkel suurim SPDR Gold Trust fondi omanik, kasutab kulda valuutariski maandamiseks, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

„Ehkki paistab, et paljud riskifondid tulevad üldiselt tooraineinvesteeringutest välja, on siiski suuri tegijaid, kes jätkavad riski võtmist,“ märkis tooraineinvesteeringute firma LOGIC Advisors partner Bill O'Neill.

Paulson hoidis kvartali jooksul osalust alles ka suurtes kullakaevandusfirmades NovaGold Resources, Iamgold, Barrick Gold ja veel umbes pooles tosinas, kuid vähendas osalust Aafrika kullatootjas AngloGold Ashanti.

Möödunud aastal kulda suurimaks mulliks nimetanud George Soros on samuti hakanud taas pöörduma kullausku. Temaga seotud fondide osalus SPDR Gold Trustis kasvas 0,884 miljonilt 1,32 miljoni osakuni.

SPDR Gold Trust on suurim börsil kaubeldav kullafond, mille maht on umbes 74 miljardit dollarit (võrdne 1336,3 tonni kullaga). Tegemist on üldse ühe maailma suurema börsil kaubeldava fondiga (ETF).

Hetkel kuum