20. november 2012 kell 15:20

Palmer: EA jõuab kasumisse suveks

"Estonian Airi tulemused olid katastroofilised," ütles Estonian Airi uus juht Jan Palmér. Tema sõnul püüab ettevõte kasumisse jõuda järgmise aasta suveks.

„Me ei saa jätkata 2,5 miljoni eurose kahjumiga kuus,“ sõnas Palmér. „See ei tööta.“

Palmér kinnitas seda, mis õhus olnud juba pikka aega: Estonian Air vajab riigipoolset rahasüsti. Täpne number selgub detsembri alguseks. Seni tuleb ettevõttel saada hakkama töötajate koondamisega.

„Ei, ma arvan, et ettevõtte töötajad mõistavad olukorda ja teavad, et need on käigud, mida peame tegema, et ellu jääda. Inimesed võtavad seda väga tõsiselt,“ sõnas Palmér küsimuse peale, kas masskoondamine, mille tagajärjel kaotab töö iga teine inimene, streiki kaasa ei too.

Palmér loodab seega mõistmisele. Ta ütleb, et salongimeeskonna ja  kollektiivlepingu aruteludel on toimunud väga konstruktiivsed arutelud.

„Nad ei plaani sellist aktsiooni ettevõtte vastu,“ kinnitas Palmér streigivõimalusest rääkides. 

Järgneva kahe nädala jooksul selgub, kes töötajatest koondamisotsuse saab. Seega on paljud Estonian Airi töötajad teadmatuses.

„Ei, nad veel ei tea. Täna oli esimene infokoosolek. Nüüd peab iga osakond istuma maha ja rääkima, täpsustama, kes täpselt koondatakse. Sellega läheb aega 3. detsembrini. See peab olema tehtud 4. detsembriks,“ selgitas Palmér. 

Tema sõnul istub grupp inimesi nüüd maha ja arutab, mida teha nendega, kes koondatakse. „Mul ei ole vastuseid,“ sõnas Palmér. „Peame tulema kavaga välja detsembriks.“

Ettevõtte nõukogu esimees Erkki Raasuke ettevõtte koondamisplaane ei kommenteerinud

“Kõik ettevõtte igapäevaseid üksikasju, samuti restruktureerimisküsimusi kommetneerib ettevõtte juhtkond,” sõnas Estonian Airi nõukogu esimees Erkki Raasuke küsimusele koondamisteate kohta.

Autor: Laura Mallene, Aivar Hundimägi

Hetkel kuum