5. veebruar 2013 kell 16:42

Goldman: Euroopal pole valemit majanduskasvuks

Euroopal on endiselt ees fundamentaalsed probleemid ning regiooni poliitikutel ei paista seni olevat plaani majanduse kasvatamiseks lõunas, ütles Goldman Sachs Groupi president Gary Cohn.

"Minu jaoks ei ole keegi veel Euroopa majandusprobleeme lahendanud," ütles Bloomberg TV-le Cohn. "Mitte keegi ei ole veel andnud täpset selgitust, kuidas täpselt tekitatakse majanduskasvu Kreekas, Hispaanias või teistest perifeersetes riikides."

Euroala majandus peaks sel aastal kukkuma 0,1% ning seejärel pöörduma kasvule aastal 2014, selgub Bloombergi küsitlusest. Euroopa Keskpanga presidendi Mario Draghi meetmed nagu pankadele piiranguteta rahasummade pakkumine ei ole piisavad kasvu tekitamiseks, ütles Cohn.

"See on hea lühiajaline lahendus probleemile," lisas ta. "Kuid see ei tekita majanduskasvu, See loob stabiilsust pangandussüsteemis, kuid nagu ma ütlesin, kasvu ei tekita."

Euro hakkab lõpuks kauplema tasemel, mis on liikmesriikide endiste valuutade kaalutud keskmine, ütles Goldmani president.

"Euroopas on põhjas riigid, kus valuuta on liiga odav ning lõunas on riigid, kus valuuta on liiga kallis," ütles Cohn. "Lõunariigid vajavad majanduskasvu. Kuidas nad tekitavad liialt kalli valuutaga majanduskasvu? See on väga, väga raske."

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum