Indrek Kald • 6. veebruar 2013
Jaga lugu:

Alber lahkub börsijuhi kohalt

Kuus aastat Tallinna börsi juhtinud Andrus Alber lahkub sel nädalal börsi juhatuse esimehe kohalt.

NASDAQ OMX Group teatas, et Alber otsustas kolmandaks ametiajaks mitte kandideerida ja lahkub Tallinna börsi juhatuse esimehe kohalt pärast teise ametiperioodi lõppu 8. veebruaril.

Alberi esimene kolme aasta pikkune ametiaeg börsijuhina algas 2007. aasta veebruaris, 2010. aastal nimetas NASDAQ OMX Tallinna nõukogu Alberi börsi juhatuse esimeheks teiseks ametiajaks.

"Pärast kaht ametiaega NASDAQ OMX Tallinna juhatuse esimehena olen otsustanud, et on õige aeg muutusteks. Viimased kuus aastat on olnud meie ettevõtte jaoks äärmiselt huvitav ja katsumusi pakkuv periood. Tänan kõiki oma kolleege ja koostööpartnereid senise suurepärase koostöö eest," ütles Alber.

NASDAQ OMX Tallinna nõukogu esimees ja NASDAQ OMX Balti börside juht Arminta Saladžiene tänas nõukogu ja omanike nimel Alberit tema pühendumise eest börsi juhtimisel väärtpaberiturgude jaoks sedavõrd keerulisel ajal.

"Möödunud kuue aasta jooksul kogesime küll ülemaailmset finantskriisi, kuid ka mitmeid positiivseid arenguid nagu euro kasutuselevõtt Eestis, Balti börside ühendamine maailma suurima börsikontserni NASDAQ OMXiga ning Armeenia pensionireformi nõustamisprojekti käivitamine, milles Andrusel on olnud väga oluline roll," ütles ta.

Saladžiene lisas, et NASDAQ OMX Tallinna börsi uue juhatuse esimehe otsinguprotsess veel käib ja uus juht nimetatakse ametisse kohe, kui lõplik valik on tehtud.

Lisaks nimetas börsi nõukogu NASDAQ OMX Tallinna juhatuse uueks liikmeks NASDAQ OMX Riia börsi juhatuse esimehe Daiga Auzina-Melalksne.

"Soovides Andrusele edu tema edasistes tegemistes, on mul väga hea meel tervitada Daigat NASDAQ OMX Tallinna juhatuse liikme kohale. Taoline piiriülene koostöö toetab meie ühtse Balti turu strateegiat. Koos uue juhatuse esimehe ametisseastumisega lähiajal saab Tallinna börsil kindlasti olema tugev juhtkond," ütles Saladžiene.

Daiga Auzina-Melalksne on NASDAQ OMX Riia börsi juhatuse esimees ning NASDAQ OMX Balti turgude börsiteenuste juht. Samuti juhib ta Balti Hea Ühingujuhtimise Instituuti ja on Läti-Ameerika Kaubanduskoja juhatuse liige. Auzina-Melalksne töötab NASDAQ OMX Riia börsil alates 1998. aastast ning  juhib seda 2005. aastast.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas