Laura Mallene • 14. märts 2013 kell 10:54

Rainer Vakra: rääkisime läbi kõigi erakondadega

MTÜ Demokraatide esimehe Rainer Vakra sõnul leidis ühendus kõige suurema ühisosa sotsiaaldemokraatidega. Eesmärk on muuta poliitilist kultuuri.

Vakra rõhutas, et täna allakirjutatud lepe hõlmab vaid koostööd riigikogus. Kõik, mis puudutab saabuvaid omavalitsuse valimisi, arutavad SDE ja demokraadid läbi omavalitsuste lõikes. See puudutab nii Jõhvi, Võru kui ka Tallinna omavalitsusi.

”Aga me oleme ka varasemalt välja öelnud, et otsime koostööpartnereid, et oma põhimõtteid, ideid ja eesmärke paremini ellu viia. Ma ei välista, et mõningates omavalitsustes võiks partneriks olla sotsiaaldemokraadid. Selle juurde me jõuame kahe kuu jooksul,” sõnas Vakra.

Vakra sõnul on ühendus koostööleppe kooskõlastanud kõigi MTÜ Demokraadid liikmetega. ”Kõik on teadlikud. Leping on igapäevaseks alusdokumendiks riigikogus fraktsioonidevaheliseks koostööks – et olla opositsioonis kõlavama, selgema ja kaugemale kajava häälega. Meie soov on muuta poliitilist kultuuri ja Eesti riigi suunda Toompeal,” sõnas Vakra.

Vakra kinnitas, et ühendus on läbi rääkinud kõigi erakondadega – nii parlamendierakondadega kui ka parlamenti mitte kuuluvate erakondadega. "Leidsime, et kõige suurem ühisosa on sotsiaaldemokraatidega. Näeme seda, et üheskoos suudame vedada vankrit paremini kui üksinda. Kaks pead on ikka kaks pead,” kinnitas Vakra.

Hetkel kuum