Sirje Rank • 11. aprill 2013 kell 16:08

Saksa soojatootja: Eesti vajaks paremat lennuühendust

Saksa soojatootja Danpower Grupp, mis Võru Soojuse ostuga läinud aastal esmakordselt välisriiki laienes, on tehtud otsusega väga rahul, kuid keeruliseks teeb kahe riigi omavahelise äriajamise kehv lennuühendus, tõdes firma Eesti haru juht Kairi von Wolff.

Wolff kommenteeris Balti-Saksa kaubanduskoja (AHK) täna avaldatud Balti riikides tegutsevate Saksa ettevõtjate hinnangut kolme riigi ärikliimale ja oma firma väljavaadetele.

"Danpower Grupp võeti väga hästi vastu nii ärilisel kui ka poliitilsel tasandil. Eesti on välisinvesteeringutele avatud ning tunneme ennast siin teretulnult ning väga hästi," märkis Wolff. "Kogemus siinsete töötajatega on samuti väga hea. Eestis on kvalifitseeritud ning usaldusväärsed töötajad. Samuti pakutakse väga kvaliteetsed tugiteenuset. Näiteks on Eesti IT lahendused väga eeskujulikud. Me ei ole kokku puutunud ka korruptsiooniga," loetles ta tegureid, mida ettevõte Eestis hindab.

Kui probleeme otsida, siis leiab selle kahe riigi vahelisest transpordiühendusest. “Hetkel on kitsaskohaks see, et lennuühendus Saksamaa ja Eesti vahel on väga halb. Tallinnasse pääseb ümberistumistega, mis on põhjendamatult aeganõudev ning kallis. See on kindlasti koht, millele tuleb tähelepanu pöörata, et Eesti-Saksamaa majandussuhted elavneksid,” märkis Wolff. "Ühendus Riiaga on kordades parem. Hea, et meil on ettevõte Võrus, kuhu pääseb Riiast autoga.”

Negatiivset varju heidab hetkel ka Eesti poliitiline ebakindlus ning otsustamatus taastuvenergia vallas.

Tuleval nädalal on Eesti peaminister Saksamaal töövisiidil, kus kohtub ka Saksa ettevõtjatega. Millega võiks Eesti Saksa investorile huvi pakkuda? Kümme aastat Saksamaal elanud ja Eestisse naasnud Kairi von Wolffi arvates räägib kahe riigi ärisuhete elavdamise poolt ennekõike asjaolu, et meil on võrreldavad äritavad ning sarnane õigussüsteem. Samuti teeb Eesti Saksa investorile atraktiivseks see, et siin on kasutusel euro. Eesti  maksusüsteem on lihtne, läbipaistev  ja soodne ettevõtetele.  Väga palju kindlust tekitab ka see, et Eestil on korras majandus ning pole arvestatavat riigivõlga. Eestis on majanduslikult rasketel aegadel langetatud raskeid otsuseid, mis on tänasel päeval end õigustanud.

„Oleme väga rahul enda otsusega Eestisse laienda. Jääme siia ning on plaanis ka laieneda,” kinnitas Wolff.

Hetkel kuum