Kristi Malmberg • 2. mai 2013 kell 11:14

Estonian Airi kahjum I kvartalis vähenes

2013. aasta esimeses kvartalis oli Estonian Airi müügitulu 16,2 miljonit eurot ja tegevuskahjum 4,9 miljonit eurot. Võrreldes 2012. aasta sama perioodiga kasvas müügitulu ligi viis protsenti, kahjum alanes ligikaudu 40 protsenti.

Tänavu aasta esimesel kolmel kuul reisis Estonian Airiga 121 700 inimest, mullusest 13 protsenti vähem.

„Jaanuaris alustasime ulatuslikku ettevõtte restruktureerimist, vaadates kriitilise pilguga üle nii liinivõrgustiku kui ka kõik kulukohad,” kommenteeris Estonian Airi juhatuse esimees Jan Palmér. “Esimese kvartali tulemused annavad kindlust, et ettevõte on ümberkorraldustega õigel teel – oleme suutnud kahjumit oluliselt vähendada ja samaaegselt madalama reisijatearvu juures müügikäivet suurendada.“

Ettevõtte restruktureerimiskava eesmärgiks on Estonian Airi tegevuse viimine jätkusuutlikule alusele. “Senised tulemused annavad meile lootust, et kuu arvestuses jõuab Estonian Air põhitegevuses kasumilävele käesoleva aasta suvel. Restruktureerimiskava põhiline eesmärk ehk kasumlikkuseni jõudmine peab olema täidetud 2015. aastaks,” lausus ta.

Juhatuse esimehe Jan Palméri sõnul esitas ettevõte aprilli lõpus aktsionärile detailse restruktureerimiskava, mis on aluseks Estonian Airi rekapitaliseerimiseks. Eesti valitsus kinnitas restruktureerimiskava 2. mail.

Estonian Airi 2013. aasta 1. kvartali vahearuandega saab tutvuda ettevõtte kodulehel.

Estonian Airi regulaarlendude liinivõrku kuuluvad järgmised sihtkohad: Stockholm, Kopenhaagen, Amsterdam, Brüssel, Oslo, Moskva, Peterburg, Kiiev, Vilnius ja Trondheim.

Juunist augustini lisandub sihtkohtade nimistusse Pariis ning maist septembri lõpuni Nizza.

 

Hetkel kuum