Rivo Sarapik • 4 aprill 2013

Estonian Air müüs peahoone

Estonian Air müüs täna 7,5 mln euro eest oma peahoone Tallinna Lennujaamale ning hakkab selles senisest enam kui kolm korda väiksemat pinda rentima.

Lennufirma juhi Jan Palméri sõnul on tehing osa ettevõtte restruktureerimisprotsessist, mille käigus müüakse äritegevuseks mittevajalik põhivara.

Senise 3500 ruutmeetri asemel kasutab Estonian Air edaspidi 950 ruutmeetrit. Müüdud hoones on kokku pinda 9100 ruutmeetrit.

Estonian Air alustas Tallinnas Lennujaama tee 13 asuva hoone müügiga eelmise aasta lõpus, ettevõttele laekus kinnistu ostuks kaks pakkumist. Tänasest sai kinnistu omanikuks Tallinna Lennujaam, tehingu maksumus oli 7,5 miljonit eurot. Peahoone asub Tallinna Lennujaama territooriumil, juriidiliselt on lepingu näol tegu hoonestusõiguse lõpetamise lepinguga, millega saab hoone peremeheks Tallinna Lennujaam.

Estonian Air sõlmis samas Tallinna Lennujaamaga pikaajalise rendilepingu hoone kahe ülemise korruse kasutamiseks. Hoone teine põhiüürnik on Air Maintenance Estonia AS.

Tallinna Lennujaama jaoks on tegu ettevõtte senisele äriloogikale vastava tehinguga. “Konkurents lennunduses ning surve lennujaamatasude alandamiseks on väga suur. See tähendab, et üha suurema osa lennujaama ülalpidamiskuludest peame teenima lennujaamatasude asemel muudest ärisuundadest.,” lausus ASi Tallinna Lennujaam kommunikatsioonijuht Lauri Linnamäe.

Tallinna Lennujaam kasutab oma kinnisvaraalases tegevuses mudelit, kus lennujaam on kinnisvara omanik ja üürib seda välja erinevatele operaatoritele.

Tallinna Lennujaam AS haldab kokku 106 000 m2 pinda ning antud ostuga suureneb pinnamaht 8%.

Hetkel kuum