Raivo Sormunen • 3. juuni 2013 kell 6:48

Piritale tuleb uus korterelamu

Nordecon ja Pirita Apartments OÜ sõlmisid ligi kümne miljoni eurose ehituse töövõtulepingu üheksakorruselise kortermaja ehitamiseks Pirital.

Nordeconi juhatuse liikme Erkki Suuroru sõnul pole kortermajade eratellijad viimastel aastatel turul aktiivsed olnud. "Tõenäoliselt kujuneb maja asukohta, selle arhitektuuri ja suurepärast merevaadet arvestades valmivatest korteritest nõutud kaup," lisas ta.

Korterelamu ehitatakse aadressile Pirita tee 26 ehk Lillepaviljoni kõrvale. Hoonesse tuleb 73 korterit ning kahes maaaluses parklakorruses on ruumi 101 parkimiskohale. Hoone suletud netopind on kokku ligikaudu 10 810 ruutmeetrit.

Hoone on lahendatud ühe trepikoja ning hoonesisese koridoriga, mille kaudu pääseb kõikidesse korteritesse. Kõikidest korteritest on vaade mere suunas. Igal korrusel on kuni kümme korterit, valdavalt on tegu keskmisest suuremate ja luksuslikumate korteritega. Esimesel korrusel paiknevad lisaks fuajee ja muud abiruumid.

Kolmest küljest ümbritsevad hoonet rõdud, mis domineerivad hoone välimust. Uuest elumajast mere poole jääv haljasala säilib, sinna rajatakse laste mänguväljak ja istumiskohad.

Ehituslepingu maksumus on ligikaudu kümme miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd algavad tänavu juunis ning lõpevad eelduslikult novembris 2014.

Möödunud aasta augustiks registreeritud Pirita Apartments OÜ taga on Rolan Investments (35%) ja advokaadibüroo Kaevando & Partnerid (65%).

Uus kortermaja tuleb Lillepaviljoni kõrvale.  Foto: Nordecon
Hetkel kuum