Raido Neemre • 13. november 2013 kell 18:37

Tesla plaanib tuua turule pikapi

Hoolimata piiratud müügist ja hiljutistest autotulekahjudest, vaatab Tesla Motorsi tegevjuht Elon Musk siiski positiivselt tuleviku suunas. Tema sõnul tahab ettevõte pakkuda täispaketti, võistlemaks Ford Motorsi parima müügimudeliga, milleks on F150.

“See on kõige müüdavam auto Ameerikas,” märkis Musk. Kui inimesed hääletavad selle oma autoks, siis see on auto, mida me peame tarnima.

Hoolimata kolmest raporteeritud tulekahjust Tesla S autodega viimase kuue nädala jooksul, tunneb Musk, et autosid ei ole siiski mõtet tagasi kutsuda. Kuuldavasti on ta rääkinud kõigi kolme põlemasüttinud auto omanikuga. Mitte keegi ei saanud vigastada ning kõik kolm soovivad sama mudelit asenduseks saada.

Tesla teatas eelmisel nädalal oodatust parematest kolmanda kvartali tulemustest, märkides, et toodang on kasvanud 10%, hoolimata sellest, et elektriautode firma müüs vaid umbes 6000 autot.

Musk plaanib laiendada rahvusvahelist müüki ning ehitada odavamaid mudeleid, kuid nende plaanide elluviimine võtab aastaid.

Musk tunnistab, et Tesla jaluletõus võib võtta kuni viis aastat. Kõigepealt peab ettevõte välja tulema Model X maasturiga, mille tootmist plaanitakse alustada järgmisel aastal. Praegune mudel Model S sedaan maksab hetkel 69 000 dollarit ja Model X hind jääb tõenäoliselt samasse hinnaklassi.  Odavam, massiturule mõeldud mudel on veel väljatöötamisjärgus.

Äramärkimist tasub, et Ford müüs USA-s selle aasta esimese üheksa kuuga 560 000 F-seeria pikap mudelit. Tesla müüs samal perioodil aga vaid 14 000 Model S-i.

Hetkel kuum