14. november 2013 kell 21:00

Puhkepäev. “Pohmakas” 30 aastat hiljem

Esmapilgul filmi “Viimane Vegas” treilerit vaadates tekkis küsimus, kas tõesti oli vaja veel ühte filmi Las Vegases pidutsevatest poissmeestest. Vastuseks sain: jah, sellist oli küll!

Selles filmis saavad kokku killukesed filmidest “Viimaste soovide nimekiri” (linastus 2007) ja “Pohmakas” (3 osa on linastunud 2009, 2011 ja 2013) ning seda äärmiselt stiilipuhtalt koos rohke kvaliteetse huumoriga. Ja kui ühes filmis mängivad koos veel Oscari-võitjatest seeniorid nagu Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Free­man ja Kevin Kline, siis see ei saa halb olla!

Aastaid kestev sõprus. Filmi “Viimane Vegas” muudab äärmiselt sümpaatseks asjaolu, et nii-öelda ootuspärase poissmeestefilmi, kus kamp hallipäiseid härrasid käituks eale kohatult, asemel ootab ees hoopis sügavam ning mõtlema­panevaid nüansse täis film.

Lavastaja Jon Turteltaub ning stsenarist Dan Fogelman on suutnud selle linateose üles ehitada neljale tugevale karakterile ning neid siduvale lapsepõlvest kestnud sõprusele.

“Viimane Vegas” jutustab südamliku loo sellest, milline väärtus on tõelistel sõpradel.  Täpsemalt, kuidas neli kamraadi Billy, Paddy, Archie ja Sam on läbi elu üksteise jaoks olemas olnud.

Seenioride peoõhtu. Kui Billy, sõpruskonna veendunud poissmees, otsustab viimaks endast poole noorema kallimaga abielluda, sõidavad kõik neli sõpra seda Las Vegasesse uhke poissmeestepeoga tähistama.

Nende soov on korraks argi­päeva rutiin ja vanus unustada ning oma parimaid aastaid meenutada. Las Vegas on muidugi nende viimaste mälestustega võrreldes mõnevõrra muutunud, kuid sõprade nelik on valmis seda linna taas vallutama.

Ühelt õigelt Las Vegase nädalavahetuselt ei puudu bikiini­võistlused, rajud peod, värvilised kokteilid, kaunid naised ning sõprust proovile panevad vahejuhtumid.

 

Hinnang

“Viimane Vegas”

Hinnang: 7

Lavastaja: Jon TurteltaubOsades: Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman, Kevin Kline, Mary Steenburgen jtKinodes alates: 07.11

Hetkel kuum