15. november 2013 kell 17:16

Forbes Media on müüki pandud

Endise USA presidendikandidaadi Steve Forbesi pere asutatud Forbes Media on otsimas võimalusi enda müümiseks ning huvi firma vastu on küllaldaselt.

New Yorkis baseeruv 96aastane kirjastaja Forbes on koostööd tegemas Deutsche Bankiga müügi osas, vahendab Bloomberg firma töötajatele saadetud kirja tegevjuhilt Mike Perlis.

Forbes loodab tehingu eest saada vähemalt 400 miljonit dollarit, ütles üks asjaga seotud inimene. Teise inimese sõnul ei saa nad tõenäoliselt üle 200 miljoni.

Ajakirjade kirjastajad on otsimas enda kuulsatele brändidele ostjaid, kuna üha enam ollakse raskustes kahanevate reklaamitulude ning müügimahtudega, mis tuleneb konkurentsist internetiga.

80aasta vanune ajakiri Newsweek müüdi augustis IAC/InterActiveCorpi ja poolt IBT Mediale ning 1929. aastal asutatud Businessweek müüdi 2009. aastal McGraw-Hill Cos. poolt Bloomberg LP-le. Darden Media Groupi kreeditorid müüsid septembris ära firmale kuuluva meeste ajakirja Maxim.

Forbes on samal ajal pöördunud enda digitaalse äri poole, et turgutada numbreid. Töötajatele saadetud kirjas ütles Perlis, et tänavune aasta tuleb viimase kuue aasta parim, milleni on aidanud digitaaläri, litsentsid ning konverentsid. Digiäri tulud peaksid sel aastal kasvama üle 25%, ütles Perlis.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum