4. detsember 2013 kell 21:00

Rimi kinnisvara projektijuhil pistise võtmise kahtlus

Keskkriminaalpolitsei ametnikud pidasid esmaspäeval kinni Rimi Eesti Foodi kinnisvaraosakonna projektijuhi, keda kahtlustatakse korduvas pistise võtmises suures ulatuses.

Rimi ega kriminaalpolitsei ei avalikustanud, kellele täpsemalt kahtlustus on esitatud. “Ükskõik, kellele te meie ettevõttest helistate, siis keegi teine ei tohi seda kommenteerida,” märkis Rimi kommunikatsioonijuht Katrin Bats.

Bats ütles, et kinnisvaraosakonnas töötab kümme inimest, kellest enamik on projekti­juhid. Tema sõnul pole kinni peetud töötaja alates selle nädala algusest enam ettevõttes ametis.

Pistise eest töövõtjaks. Projektijuhi peamiseks ülesandeks oli arendusprojektides vajalike tööde ja teenuste tellimine, tööde järelevalve ja valminud objektide vastuvõtmine. Selle käigus ­eelistas kahtlustatav töövõtjatena kindlaid ettevõtteid, kes kahtlustuse järgi maksid selle eest talle pistist. Kriminaalmenetluse osana on korruptsioonikuri­tegude büroo läbi otsinud mitme töövõtja kontorid.

Kokku on kahtlustus esitatud üheksale inimesele ja ühele juriidilisele isikule.

Rimi Baltimaade kinnis­vara juht Ruth Laatre ütles, et juhtum tuli tema jaoks üllatusena. Ta märkis, et uurimine on kestnud lühikest aega ja teda pole üle kuulatud.

Ootamatu kuritegu. Rimi koostööpartneri Phoenix Landi juht Tarvo Teder sõnas, et ta poleks osanud ettegi kujutada, et sellises äris võiks keegi pistist võtta. “See on minu jaoks täitsa võõras teema. Ma ei oska selle kohta midagi öelda,” lisas Teder.

Kriminaalmenetlust korraldab keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur. Menetlusele on abi osutanud Rimi Eesti Food. “Saame vaid kinnitada, et ettevõte on kuriteos kannatanu ja mõistagi oleme igati valmis koostööks ­uurimise käigus,” ütles ­Rimi kommunikatsioonijuht Bats.

Hetkel kuum