Ministeeriumid uuendasid majandustarkvara

02. jaanuar 2014, 16:53

Uuest aastast kasutab üle poole ministeeriumitest uuendatud majandustarkvara ning ühtseid eelarvestamise ja raamatupidamise arvestuspõhimõtteid.

Uuendatud tarkvara kasutasid alates 2013. aasta suvest rahandus- ja keskkonnaministeerium koos allasutustega.  Uued kasutajad on majandus- ja kommunikatsiooni-, justiits-, kultuuri-, kaitse- ning haridus- ja teadusministeerium koos asutustega ning riigikohus, riigikantselei ja riigikontroll, teatas rahandusministeerium.

„Ühtne tarkvara ja standardid on riigivalitsemise kaasaegne alustugi ja selle projekti elluviimisega on rahandusministeerium võtnud moderniseerimise juhtrolli,“ ütles rahandusministeeriumi asekantsler Agris Peedu. „Eesmärk on vabastada asutused kohustusest tugiteenuseid üksikult osutada, arendada ning neisse investeerida.“

Uuendatud tarkvaraga luuakse võimalus kasutada nii kassa- kui tekkepõhist eelarvet ja kontrollida vabade vahendite kasutamisvõimalust. See on tähtis lisandväärtus riigi eelarveprotsessi kvaliteedi tõstmiseks. Kulude sisestamisel toimub automaatne riigieelarve vabade vahendite kontroll, praegu toimub kontroll alles väljamaksmisel. Info on vajalik nii eelarvestajatele kui asutuste finantsjuhtidele ja riigi rahavoogude tõhusamaks juhtimiseks. Riigi tegevuste kulusid saab arvestada põhjalikumalt ja süsteemsemalt ning see võimaldab riigil tulevikus üle minna tulemuspõhisele riigieelarvele.

Aasta alguse seisuga töötab riigi tugiteenuste kesksetes süsteemides juba 142 asutust sh 54 asutust uuendatud tarkvaras. Kokku plaanitakse riigi tugiteenuste ühendamise projektiga ühtsele uuendatud majandustarkvarale üle viia 223 asutust. Riigitöötaja iseteenindusportaali kasutab 22 asutust, lähiajal liitub veel 40. eArvekeskuse teenuseid kasutab 102 asutust ja keskuses menetletakse pea 17 000 arvet kuus.

Rahandusministeeriumi juhitava projekti eesmärk on viia kõik riigiasutused üle ühisele majandustarkvarale 2015. aasta lõpuks ning koondada tugiteenuste osutamine valitsemisalade teeninduskeskustesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. January 2014, 16:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing