Parusk EASi juhi lahkumisest: tuli üllatusena

Kaisa Gabral 13. jaanuar 2014, 13:53

EASi ajutiselt juhtinud Raul Paruskile tuli Taavi Lauri lahkumine Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhi kohalt üllatusena. Samas leiab Parusk, et teema kommenteerimine tema poolt pole eetiline.

Vähem kui aasta töötanud EASi juhatuse liige Taavi Laur teatas, et lahkub isiklikel põhjustel ametist.

Küsimustele vastab Raul Parusk:
Täna tuli uudis, et EASi juht Taav Laur lakub ametist. Teie olete ka EASiga olnud seotud. Oskate mind äkki aidata, mis seal EASis toimub, et ükski juht ametis ei püsi, kas sisemised pinged?
Mina sain eile uudise Taavi lahkumise kohta ja täna kell 6 istusin lennukisse, et ega ma ei oska seda kuidagi kommenteerida. Ilmselt ka kui oskaksin, siis see poleks kuidagi õige. Neid uudiseid peaks kommenteerima kas Taavi ise või siis teised sealt.

Mõtlesin, et äkki oskate mind aidata.
Ei ma ei oska seda praegu kommenteerida.

Kas see uudis tuli teile üllatusena?
Jah, tuli küll üllatusena. Sellist käiku ei oodanud.

Kui teie EASi ajutine juht olite, kas teil tekkis konflikte nõukoguga või juhatusega?
Minul ei olnud konflikte, kuid minul oli ka teistsugune töö kui pidevalt ametis olevatel inimestel, et minul oli võib-olla mõnevõrra lihtsam.

Kas EASi juhatuse esimehe töö on raske ja pingeline töö?
(naerab) Ma arvan, et iga töö on sedavõrd pingeline kuidas sa selle ise endale paika paned. Loomulikult EAS ei ole selles suhtes lihtne organisatsoon, ta on avalikkuse tähelepanu all, te ju ka jälgite, mis seal toimub – see võib-olla teebki seda kõige pingelisemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2014, 13:25
Otsi:

Ava täpsem otsing